| anonim_4396 a întrebat:

Care desene va amintesc de copilarie? Si pe care ati vrea sa le mai revedeti macar o data?

Răspuns Câştigător
| xDianne a răspuns:

Nu stiu care este varsta optima la care un copil incepe sa se uite la desene animate, dar stiu ca limita la care nu ne mai bucuram de ele nu exista. Primele desene animate vazute au fost experiente unice si daca nu mai stiu bine cand am vazut primul desene, amintirea desenelor din copilarie sau adolescenta, cand ma bucuram alaturi de cei dragi, raman clipe unice prin duiosia si caldura lor. Nu vreau sa zic ca acum inca nu mai sunt copil, ci vreau sa arat ca chiar la varsta asta inca ma uit, si parintii se mai uit si zambesc aducan.du.si aminte de copilarie. Daca ar fi sa aleg ce desene sa mai fie sigur as alege ' X-man " Am adorat acel desene, mai ales fata aia care lua puterile. Tin minte sigur cum ma jucam cu vecinul meu.
Uneori, mai dau pe MiniMax, in trecere, si vad filmele acelea de la ora 13 sau 14 si-mi " degaja" mai multe amintiri. As vrea sa incep sa povestesc, dar nu vreau sa plictisesc pe nimeni >big grin

15 răspunsuri:
| DandD a răspuns:

Curajlaughing.cainele prostbig grin
familia flinstone.
muchea Luchea

| SMaricel a răspuns:

Mickey mouse,ciocanitoarea woody,nemuritorul, tom si jerry, yu-gi-oh

| Emma6 a răspuns:

Poi multe desene imi aduc aminte de copilarie. Cum ar fi :
-Curaj, cainele fricoswinking
-Copii de la 402 laughing
-Familia Adams laughing)
-Viata cu Luie
-Ce.i cu Andy? happy si multe altele
Acum la televizor se dau numai prostii de desene. As vrea sa mai revad desenele copilariei mele.

| ROB3RT89 a răspuns:

Tom and jerry,popei marinaru, scoobydoo si multe altele, dar nu vreau sa le mai revad ca nu mai au nici un farmec...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Familia Flinstone

Viata cu Louie

familia "de ce?"

Lumea Lui Bobby
erau multe frumoase dar nu le mai stiu numele...

| LupulTurbat a răspuns:

Cele la care ma uitam eu cand eram in clasele 1-3 erau cele cu Yugioh se pronuntau YugY YO... astea as vrea sa le mai vad odata big grin Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pisoiul Eek...

nu le mai stiu pe toate...straight face dar erau aşa frumoase

| xD101 a răspuns:

Tom si Jerry, Familia Flinstone, Ciocanitoarea Woody, Copiii de la 402, Viata cu Louie si multe altele...

| Samarra a răspuns:

Pfuuu ce de amintiri placute.ati uiatat de Jack Piratul Cel Teribil, Printesa Sissi, Mica Sirena nu prea mi le mai amintesc nici eu sad aaa Sandokan, Inconjurul lumii in 80 de zile, Autobuzul Magic, Testoasele Ninja...mai era unu cu o broasca testoasa care avea parinti si o surioara mica, ca prieteni avea un urs o gasca un castor-il mai stiti?

| TraficanthaaDeViiseee a răspuns:

-Tom si Jerry
-Curaj, cainele fricos
-Bugs Bunny
-Ciocanitoarea Woody
-Era unu cu Silvester laughing) nul mai stiu
-Familia flinstone
-Familia Adams
-Cei cu Andy?
-Copii de la 402
-Viata cu Luie
-Fetitzele PowerPuff rolling on the floor
-ScoobyDoo
-Denis pericol publik laughing
-Mikey Mouse
Si mai erau dar nu le mai stiu :]] uff...acum se dau numa tampenii straight face Din Fox kids s-a transformat in Jetix din Jetix in Disney Channel straight face Ce sa zic ce "desene" disney sunt acum.

| Samarra a răspuns:

Liliana ne poti povesti...mie una imi face placere sa ascult oamenii happy

| NoGames a răspuns:

Stiu ca erau 2 desene care mi-au placut ff mult: Povestiri din cripta si Pokemon (prinul "sezon") Le dadea pe A+ (acum se numeste animax) seara pe la vreo 8 jumate pokemon, iar povestiri din cripa nu mai stiu sigur la cat sad Dar era grav rau de tot daca eu sau prietena mea de atunci pierdeam vreun epison laughing
Ma rog, noi acum vorbim de desene "evoluate" si despre vremuri in care le poti vedea cam cand vrei, dar ia stai si gandeste-te cum erau parintii nostri de se uitau cam 10 minute la desene. Stiu ca unul dintre ele il dadea mai de mult pe minimax dar am uitat cum se numea sad

| anducool a răspuns:

Curaj, cainele fricos
Copiii de la 402
Ce-i cu Andy?
Dennis pericol public
Gadget si Gadgetinii
Familia Tofu
Familia Flinstone
Scooby-Doo
Fetitele Powerpuff
Regele Shaman
Familia Addams
Viata cu Louie
Mucha Lucha
Tom si Jerry
Bugs Bunny
X-man
Arthur
Autobuzul Magic
altele acum chiar nu imi vin in minte

| Florin67876 a răspuns:

Totul de pe Jetix sau Fox Kids

| Florin67876 a răspuns:

Viata cu Louie