| милaя a întrebat:

Care din produsele clean&clear este cel mai eficient pentru punctele negre?!

1 răspuns:
| DakotaRoyse a răspuns:

Eu folosesc ăsta http://www.co-operativepharmacy.co.uk/....../30726.jpg
Blackhead clearing daily scrub, şi e destul de bun :) După câteva zile, vreo 4-5, în care l-am folosit în fiecare seară, pot să spun cu mâna pe inimă că mi-a mai redus din puncte, le-a mai curăţat, "înnălbit" dacă vrei :)) Cele mai mici parcă nici nu se mai vedeau atât de tare. E vreo 18 lei parcă, eu l-am luat la Kaufland :)
Partea naşpa e că trebuie să freci pielea şi uneori usucă zonele mai sensibile, deci am învăţat să frec doar unde e nevoie, şi pe unde pielea e mai uleioasă, în zona T.