| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre voi va imbracati dupa moda?
Ce inseamna moda pentru voi?

11 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Moda mi-o fac eu.Pentru mine inseamna "comoditate". Este stilul meu si... daca nu-ti place nu te uita!

| Silvia a răspuns:

BRO, faci plaja la nudisti?batting eyelashes
Si acum raspunsullaughing
Da...eu ma imbrac la moda...ptc sunt tanara si nu ma imaginez imbracandu`ma altfel...probabil atunci cand voi creste voi gandii altfel...deocamdata 80-90% din hainele mele sunt la moda, si cat de cat sunt originala in combinatiibig grin

| xibalba a răspuns:

Moda o inteleg si o gasesc un lucru normal pentru cei care urca pe podium la prezentarile de moda. Asta el e meseria, pana la urma. Nu ma imbrac dupa moda, deloc chiar, as putea spune. Nu ma intereseaza pur si simplu... si nici nu incerc sa atrag atentia prin felul de a ma imbraca (sper sa ma fac remarcata prin metode mai inteligente). Nu neg faptul ca si infatisarea conteaza intr-o oarecare masura, dar nu este si cea mai importanta, de asta sunt sigura!

| cioko19 a răspuns:

Nu ma imbrac dupa moda. sunt haine alese de mine.confortabile si placute. happy
Ce inseamna moda? aici de acord cu @Legiuitoarea laughing
:*

| Tsuj a răspuns:

Moda e o industrie care se hraneste prin intermediul celor disperati de ea.In general nu ma imbrac dupa moda, ci cu lucruri care se potrivesc "stilului meu", dar daca se intampla ca acele lucruri sa fie "la moda" in momentul respectiv, asta este. happy

| lauracostina a răspuns:

Nu ma imbrac dupa moda.Ma imbrac cu ce imi place.Sunt anumite lucruri la moda, dar care mie nu imi plac.Fiecare are gusturile lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Tendinţe în modă, iar moda este o cheltuială de bani.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciorapii si adidasii in picioare, sa nu ma tai in cioburile de pe strada. Am uitat ceva? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

... eu cred ca in toate raspunsurile de pana acum este minim 30% de minciuna... acu, doamne fereste nu zic ca se imbraca toti ultimu racnet in ceea ce priveste moda dar... nici cu haine care se purtau acu 10 ani... ma rog. eu una ma imbrac la moda atat cat imi permite bunul simt gustu si bugetul... incerc sa-mi iau haine si incaltaminte la moda dar nu cele mai scumpe si nici cele mai extravagante... mai ales ca imi place de multe ori sa ma imbrac cu ce imi sta bine si totusi sa fie si un pic in tendinte... de exemplu, anul asta la fete (dupa cum ai observat probabil) sa purtat cizma-sandala sau sandala-cizam nici nu stiu cum se numeste genu ala de cizme decupate, sau sandale imlpetite oana la genunchi. ei eu nu mi-am luat stii de ce, 1, erau scumpe, 150 ron si mi s-a parut prea scumpe pentru un moft, 2, nici nu miau placut cine stie ce... al exemplu, se poarta toamna-primavara botinele, eu mi-am luat, de ce. pentru ca nu costau exagerat de mult (vreo 60 de ron) si miau si placut si imi si statea bine... deci depinde si de bugetul fiecaruia dar si de gusturi... dar oricum ar fi cred ca toti urmaresc tendintele intr-o oarecare masura, mai mult sau mai putin...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma omor cu ce spun unii si altii ca este la moda straight face
Dar de obicei sunt in pas cu moda fara sa citesc nu stiu ce articolwinking
Moda este o chestie banala care iti strica personalitatea
Adica noi exprimam un mesaj prin hainele noastre
Si daca ne imbracam dupa ce zic altii ca se poarte sau ca o alta persoana pe care o admiram vom transmite un mesaj gresitwinking
Asta e parerea mea
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moda = dresaj.