| gabbyella200051 a întrebat:

Care e diferenta dintre a place si a iubi o persoana?
Doar viata nu-i usoara si vreau sa stiu cam care e diferenta
Sunt cuvinte asemănătoare la prima vedere dar foarte diferite când te uiti in dea proape

Răspuns Câştigător
| Anonim9114562123 a răspuns:

Sa Îți placa de cineva, înseamnă sa apreciezi acea persoană și sa o stimezi. A iubi înseamnă deja a face sacrificii. Sa protejezi acea persoana, sa îi iei apărarea. Sa stai cu ea la Bine și la greu. Și cu "iubire" nu mă refer la "dragoste". Îți poti iubii familia, prietenii dar bineînțeles și iubita/iubitul. "A iubi" e deja mult mai mult decât "a plăcea".

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Necunoscutnocturn iubirea exista

| 1231242 a răspuns:

Primul rând, iubirea nu există, al doilea rând, ai grijă pe cine placi!