| Adella21 a întrebat:

Care e mai bun? Allwiew V2 Viper X sau HTC Desire 820? Din cate am inteles, Allwiew-urile nu sunt prea bune iar la HTC am observat ca se incalzeste foarte repede iar bateria nu prea tine....Astept parerile voastre.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand si eu si sotia mea avem Allview si nu ne plangem de ele. Sunt foarte bune.
In al 2-le arand cum poti sa compari un Allview care este la jumatate de pret de HTC?! Normal ca HTC-ul este mai bun desi are destule calitati care sunt aproape de ale lui V2 Viper. Are, insa, procesorul mai mare, memorie mai multa, camera mai buna desi n-are LED. Parerea mea: eu as lua Allview si as scuti niste bani.

| Adella21 explică (pentru Salontanul):

Amandoua sunt cam la acelasi pret...https://www.quickmobile.ro/......22597.html
http://www.altex.ro/......-dark-blue (desi eu l-as prefera pe cel gold)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege HTC Desire 820 deoarece este puţin mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmland.ro/compara/5804,5192

Toate cele bune!

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

| Miau1617 a răspuns:

Eu am avut doua telefoane Allview si crede-ma ca nu sunt bune de nimic! La inceput merg perfect nu am nimic impotriva pana cand incepi sa instalezi aplicatii.Mai bine HTC, are varul meu unul si nu se plange de el si nici eu cand intru pe diferite aplicatii.

| Salontanul a răspuns (pentru Miau1617):

Eu il am pe cel care este la sotie de 2 ani. V1 Viper cand a aparut. Crede-ma, am facut zeci daca nu chiar 100 de incercari cu diferite aplicatii. N-are nici pe dracu. Acuma, depinde si de stapan. Unele lucruri simt ca stapanul nu le place. laughing

| Adella21 explică (pentru Salontanul):

Sa fim seriosi. Multe persoane se plang de aceste telefoane.

| Salontanul a răspuns (pentru Adella21):

Pai si ce? Ti se pare ca eu asi fi neserios cand spun ca am doua telefoane Allview?! Asta-i boala romanilor: tot ce-i romanesc nu-i bun.

| Miau1617 a răspuns (pentru Salontanul):

Intr-adevar depinde si de stapan.Eu nu l-am scapat, nu i-am facut nimic si merge ca naiba.Nu sunt bune, nu pentru ca sunt facute de romani, ci pentru ca nu sunt concepute bine.Multa lume se plang de aceste telefoane si au dreptate in tot ceea ce spun despre ele. Dumneavoastra avand un serviciu stabil, probabil ca nu intrati asa des pe telefon si inca nu a facut figuri la dvs, dar va face.

| lll0veee a răspuns:

Bună. Chiar de curand mi-am luat HTC desire 820 si sunt foarte multumita de el, pe langa camera frontala de 8 si cea principala de 13, functioneaza perfect, se incalzeste putin procesorul dar nu are absolut nimic si e destul de normal. Recunosc ca Allview n-am avut, dar totusi consider ca HTC-urile sunt mai bune, si sunt multe lucruri care recomanda aceasta firma. De exemplu, poti cauta pe youtube ca sa te poti convinge singura...