| nu conteaza_8511 a întrebat:

Care e persoana fara de care nu ai putea trai? De ce?

Răspuns Câştigător
| elena21 a răspuns:

Raspunsul ideal ar fi:cred ca viitorul meu sot. De ce? Pentru ca el este in fiecare zi langa zi mine, el stie ce se intampla cu mine, daca imi este bine sau rau. Ne certam, ne impacam, ne iubim, ne uram. Suntem un tot.
Raspunsul logic este ca orice s-ar intampla cu persoanele la care tinem foarte mult, trebuie sa mergem mai departe. Chiar daca este greu, chiar daca simti ca fara persoana respectiva nu mai poti trai, ce o sa faci? O sa te sinucizi? Nu, nu, trebuie sa mergem mai departe. Eu zic ca viata e frumoasa si merita traita impreuna cu cineva sau singur/a.

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Acum, mama categoricbig grin
Imi ador mamalove struck

| monyk a răspuns:

De trait as putea sa traiesc fara orice fiinta de pe pamant dar fara Dumnezeu nu putem trai.chiar daca sunt pers foarte importante pentru noi, putem trai fara ei, dar viata ar fi mult mai grea si mai trista. dar se poate trai...

| elena a răspuns:

Eu... n-as putea trai fara mine.

| Artemiss a răspuns:

Fratele... el e un exemplu pentru mine...

| kitty_8919 a răspuns:

Parimnti mei oricum ar fi ei sunt singuri care ma iubesc cu adevarat

| yoannah a răspuns:

Nu cred ca este numai o persoana fara de care nu as putea traihappy
In primul rand familia.
Nu as putea trai fara mama, tata, frate, sora...
Si mai sunt si prieteniihappy
Cine ar putea trai fara prieteni?
Cam astea sunt persoanele fara de care nu as putea traihappy

| dulcika a răspuns:

Buna.
mai intai cred la mine sunt persoane.
fara parintii mei, fratele meu mai mare, dar nu in ultimul rand fara prietena mea cea mai buna... dc?
pur si simplu nu pot renunta la ei.
ii IUBESC ENORM.happy

Răspuns utilizator avertizat
| deiutza_9183 a răspuns:

Pai nu pot sa aleg o persoana in special oricine miar lipsii...
dar cea mai de pret este surioara mea pe care mia dato dumnezeu mai tarziu si fara care sigur nu as putea trai uneori simt k traiesc pentru ea:X

| withoutme a răspuns:

Prietenul si mama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As putea trai si fara nimeni... pentru ca nu mas omora daca ar muri cea mai draga persoana... asta fiind mama meahappywinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudata intrebare! Un om indragostit iti va raspunde: iubita mea; un om care depinde mult de ai lui iti va raspunde: familia mea; un om credincios iti va raspunde: Dumnezeu; eu habar n-am, cred ca de aia ma simt singur.