| Marius022013 a întrebat:

Care este cea mai buna, mai complexa si mai frumoasa descriere a vietii?

3 răspunsuri:
| Sandra2571 a răspuns:

Viata e ca un test, te pune mereu la incercare si cu fiecare greseala sau moment neplacut inveti ceva, devii mai puternic si cu toate astea iti vei da seamă ca viata e minunata, fiecare avem doar o singura viață, merita traita cum putem noi mai bine. Fiecare are un scop in viata. Nu merita nimic in lume sa renunti la viata!

| AnimalIHaveBecome a răspuns:

Viata este o piesa ieftina de teatru,iar noi niste marionete in mainile destinului,doar ca noi avem suflet, avem sentimente, si tot ce se intampla in jurul nostru ne afecteaza intr-un fel sau altul radem, plangem, zambim, ne intristam…Ne place sa visam, pentru ca in vis putem fi orice vrem.
Viata este drumul spre moarte.

| Bianca888 a răspuns:

Viata trebuie luata in serios dar nu trebuie privita ca o drama dar nici ca un poem. Trebuie sa privim lucrurile la justa lor importanta; sa nu le luam in seama sau in serios pe cele care n-au importanta si nici sa ne batem capul pentru cele care nu merita. Si sa ne concentram asupra lucrurilor bune si frumoase pe care le avem in viata si nu asupra celor negative.