| alexxxya a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de a sfarsi o relatie?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Pfff, si pe mine m-a preocupat intrebarea asta de curand. Si am ajuns la concluzia ca sinceritatea e cel mai bun mod. Si fata in fata. Desi iti poate fi mai usor pe mess sau la telefon, iti asumi responsabilitatea abia cand esti fata in fata cu persoana si ii spui exact ce gandesti. Ii explici care sunt motivele si din ce cauza nu mai puteti continua relatia.

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu de obicei le spun pe mess pentru ca imi e mai usor si probabil si lor le e mai usorwinking

| Andreea_8014 a răspuns:

Eu una dau sms... Mi-e mult mai usor. Daca il am in fata sau vorbesc la telefon...Incep sa plang.si nu am tupeu.
winking

| scootsie a răspuns:

Nu stiu daca exista propriu zis o metoda, dar ceea ce te sfatuiesc e ca trebuie sa comunicati unul cu celalalt si daca simtiti ca relatia voastra s-a terminat, din punct de vedere sentimental, ganditi-va ca au fost momente frumoase intre voi, poate ca v-ati iubit, dar ca e cazul sa puneti punct aici.Asta nu trebuie sa o faceti brutal, cu rautate si patima, ci prieteneste, fara sa va raniti...Sa fiti sinceri cu voi insiva si unul fata de celalalt, ca, ori de cate ori va veti mai vedea, sa va puteti privi in ochi, sa aveti un cuvant bun de spus, o apreciere unul fata de celalalt, daca e cazul, sa ramaneti prieteni. Peste ani, cand va veti reintalni, sa va aduceti aminte cu placere de prietenia voastra frumoasa.

| girl16flo a răspuns:

Pentru min cea mai buna metoda este la telefon sau pe messenger...si spun ca nu ne potrivim.ramanem amici bla bla...big grin pup si te iubesc mult