| diablo4life a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de copiat la scoala?

Răspuns Câştigător
| FoXy a răspuns:

Pfflaughing noi la scoala facem asa:

1.scriem pe parchet.

2. facem biletele minuscule pe care le bagam in sosete

3.ne trimitem sms`uri

4. ultima banca mereu ne cheamalaughing

5.cand profu sau profa nu se uita ne uitam prin caiete, pana la orma.caietul divinitatea copiatuluilaughing

6. elevul tocilar este bine venit:X

si sunt mai multelaughing

10 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Faci fituica si: ti'o pui in ciorap sau in maneca de la bluza, sa-ti scrii pe brat daca ai bluza cu maneca lunga, sa o lipesti pe interiorul bancii sa scrii pe coperta unei carti care sa o ai pe banca iar cand nu vede tu schimbi partea cartii...ar fi multe acum nu m'ai am nimic in minte.baftabig grin

| c0rn3l1uss a răspuns:

Iti recomand filmul "Cheats".

:']

| ViVi a răspuns:

Cea mai buna metoda e sa inveti macar cat de cat big grin poti sa pui in telefon in ghiozdan
so inventat acum un pix in care scrii pe o foita si nu se vede decat daca ai luminita de la pix straight facestraight face: ciudat

| Slavic a răspuns:

rolling on the floor La noi cind e test : este pe variante si cum eu stau in prima dupa mine inca unu si linga mine 1 si in urma lui 1 ne schimbam testele si noi 2 avem varianta 1 da ei 2 si toti primesc 10 rolling on the floor big grin

| iri a răspuns:

In clasa mi se spune printesa copiatului :)) deci asculta sfatul meu :P

Cea mai buna metoda de copiat este cu fituica gen acordeon. Cum e in poza asta http://images.google.ro/......tp?/imgres doar ca o faci mai lunga si o indoi de mai multe ori, ca la evantai. (scuze, nu am gasit poza mai buna).
Fituica asta e foarte buna, deoarece incape mult pe ea, este mica, incape in palma, n-ai treaba.
Cand dau lucrari de obicei ma imbrac cu bluze care au buzunare tip cangur, sau daca nu pun fituica in buzunarul de la pantaloni. Cand ajungi sa copiez de obicei o tin in mana sub banca sau pe picior, dar in orice caz trebuie sa ma uit sub banca. Fac asta in asa fel incat sa nu se vada ca ma holbez la ceva, ca se vede de la o posta. Ori ma uit cu coada ochiului, ori ma uit pe fituica in timp ce scriu pe foaie.
Pentru siguranta, am incercat sa copiez si astfel: aceeasi metoda, doar ca dupa ce am terminat fituica, am lipit-o toata cu scoci si la scoala, am lipit pe dosul mesei o banda de scoci cu partea lipicioasa in jos, astfel daca era vreun pericol, lipeam fituica sub banca si gata.

La copiat important e ce faci atunci cand ai fituica, unde o tii. Multi se agita, unde sa o puna. Am auzit si variante ca tai varful unui patron gol, infasori fituica, o bagi acolo, in timpul lucrarii te chinui sa o scoti cu un ac si la final iar o ai in mana. Si ce faci? Mai bine o scoti dintr-un buzunar si gata.
De asemenea profesorul isi poate dea seama daca copiezi si atunci cand se ridica de la catedra sau face vreun zgomot, iar tu, care copiezi, de frica sa nu te vada, ridici brusc capul sa te uiti unde e.
Copiatul din caiet merge doar daca vrea profesorul. Este cea mai simpla metoda, nu trebuie sa iti omori timpul facand fituici, dar este si cea mai riscanta metoda.
Deci eu iti recomand metoda asta cu fituica gen acordeon sau evantai, care la mine nu a dat inca gres din clasa a 4-a si pana la mijlocul clasei a 11-a.

Bafta!

| Kate21 a răspuns:

Invata!

| Aly_9916 a răspuns:

Poti sa iti pui caietuk sau carte intre picioare (pe scaun)si u te asezi pe ea chestia este sa nu te vada prof. ca te uiti in jos ca isi da seama eu asa fac si imi merge de minune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii pe un biletel si il bagi sub picioare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci in pauza de la examen sau test la toaleta pui undeva caietul de :chimieistorie sau la ce dai tu examen te duci in clasa te uiti bine la test teza ti minte ce intrebari are acolo iii spui profei profului ca mergi la baie si acolo te uiti in caiet bafta!
mie mi-a mers
dar osicum BAFTA

| splash a răspuns:

Pai daca mai este anuntul valabil sunt mai ulte fii atentbig grin
1. te muti in 1 banca si iti pui caietul pe picioare(ca profesorii se mute in spate!(TESTATA 100%)
2.Iti faci copiute si ti le lipesti cu scoci pe picioare!(testata 100%)