| adina5adina a întrebat:

Care este cea mai sigură companie aeriană din lume?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aceea care nu mai zboara deloc, fiindca nu mai poate avea nici un fel de accident ori pierdere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate sunt sigure...

| MistarGoGu a răspuns:

Cam toate din Europa, SUA! Cu cele din Asia încă nu am zburat! Ti-o spune un om care are 220 zboruri în 15 ani!
Siguranța tine de organizarea companiei și de întreținerea corecta a avioanelor!
Mai contează și pregătirea temeinica a pilotilor și insotitorilor de zbor *( stewardese) care sa dea pasagerilor un sentiment de siguranță!