| Marian7777 a întrebat:

" Care este cel mai amuzant moment trăit în liceu? laughing)"
" Ce credeți, care sunt prieteni de suflet? Cei din liceu sau viitorii?"
Mulțumesc Ioana Țenchiu pentru asta! happy

3 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Pfff... Țin minte ca la începutul clasei a 9-a mi-am luxat piciorul și a trebuit să-l pun în ghips și a trebuit stau acasă și lecțiile nu mi le-am luat pe toate ca nu m-a interesat. Și pe aproape când trebuia sa dau ghipsul jos aud ca profa de logică ( cea mai nașpa materie posibila care n-are nici un fel de logică apropo) e rea ca naiba și le-a trântit un test la colegi și au luat ăștia numai 2 și 3. În gându meu : "Ehhh las-o drk ca am motiv pentru care nu am învățat ".
Și ma duc eu la școală și ii vad pe ăștia puși în banca în ordinea alfabetica ( în gându meu... Ai da-mă drk da ce e cu asta? Hmm trebuie sa fiu atent ca nu-mi suna a bine chestia asta) și ma pun eu în banca și intra nebuna ( deja își câștigase porecla de Gestapo deci treaba era clara laughing ) striga catalogul și când ajunge la mine ma ridica în picioare și ma întreabă unde am lipsit atât și ii zic : "Doamna, eu am fost cu piciorul în ghips și nu am putut veni la școală și nu prea am învățat " ( prost am jucat-o atunci știu laughing )
Și nebuna zice ca pe ea n-o interesează ca eu am nevoie de nota și ma pune în banca cu unu care lipsise și ne da test. Îți dai seama ca eu habar nu aveam nimic și l-al întrebat pe asta cu care eram ce naiba facem ca ne arde asta ( ea se pusese în spatele clasei și dicta lecția). Și asta ma asigura ca are lecția din care dădeam test și punem noi și scriem tot acolo, rezolvăm tot și la finalul orei dam testele. Sta nebuna și se uita oleacă pe ele și după îmi zice : Domnu ( numele meu) da parca ziceați ca a-ți avut piciorul în ghips și nu ați învățat, cum de a-ți rezolvat corect tot testul?
Îți dai seama că mi-a picat fata ca nu ma gândisem sa scriu oleacă mai puțin și atunci mi-am adus aminte ca i-am zis nebuniei ca n-am învățat și mi-am tras o înjurătură în gând laughing.
Am încercat eu s-o dreg ca să știți, ca am luat lecția aia, ca pe naiba sa ma ia dar nebuna m-a articulat cu un 1 în catalog pentru copiat laughing)))). Eu abia începusem a 9-a și aveam 1 la cea mai nașpa profa din liceu. Pana la urma am avut o ocazie și am scăpat ca prin luna Martie nebuna vindea niște felicitări și cine cumpăra lua un 10 în catalog și îți dai seama ca ne-am îmbulzit noi ăștia care ne trebuia o nota mare ca aerul. Și era unu căruia ii ieșea media și a vrut sa ia și el una dar i-am dat un scaun în cap și l-am liniștit și i-am zis : "Stai parcat, ție îți iese media, eu nu trec și pe vara n-am chef sa vin". Ala cu cucui în cap s-a tirat de acolo și alții n-au mai încercat sa se atingă de ea ca nu aveau chef de un scaun în cap și asa am trecut eu la logica în clasa a 9-a. I-am dat felicitarea lu maica-mea, s-a bucurat și m-a întrebat cum de i-am luat aia și i-am răspuns : Voiam sa îți fac o surpriza mai mama, nici n-ai habar cât de greu a fost sa fac rost de ea rolling on the floor ( mai târziu i-am zis ce am mai făcut prin liceu și mi-a zis : "Nebun mai ești, deci de asta ai avut tu nota scăzută la purtare în clasa a 9-a ", eu am dat din umeri și am ras)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi dacă spui "viitorii", înseamnă că ăia din liceu sunt "trecuți", adică nu mai sunt.

| Aditu94 a răspuns:

La prima intrebare : timpul petrecut cu colegii facat chesti nasoale dar amuzante
la a doua intrebare : depinde de situatia. daca te ai bine cu cativa din liceu, poti sa ii ai prietenii toata viata.