| crisu20 a întrebat:

Care este cel mai bun parfum dupa parerea voastra? dau funda

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista "cel mai bun "parfum ca etalon pentru altii, fiindca parfumul se cumpara NUMAI in functie de chimia corpului omului, fiindca in fucntie de pielea fiecaruia, mirosul de parfum s etranforma.
Exemplu: vestitul parfum Chanel5 care miroase superb si este scump ca naiba, pus pe diverse maini la femei, la unele poate mirosii superb, la altele extrem de urat.

Deci: parfumul se alege intotdeauna incercandu-l la incheietura mainii tale, fiindca in 10-15 minute intra deja in reactie cu mirosul corpului tau si atunci se poate schimba. daca dupa 15 minute inca iti place mirosul, atunci cumpara acel parfum, ca ti se potriveste!

Acesat este si motivul pentru care nu este recomandat sa cumperi cadou parfumuri, daca nu stii cu precizie ca persoana respectiva il foloseste, fiindca ai toate sansele sa miroasa foarte urat pe pielea acelei persoane si sa-l arunce, fiind pacat sa arunci atatia bani pe un lucru inutil.

| DragosDeLaDabuleni a răspuns:

Recomand la belle elixir!?

| Maeriem a răspuns:

Olympea.

| TobiasCotoi a răspuns:

Baccarat Rouge.

| CAna98 a răspuns:

Parfumul care m-a dat pe spate pana acum a fost Candid, clonă la Scandal.