| justdanceklihkuugiuhb a întrebat:

Care este diferenta dintre model si fotomodel?laughing

7 răspunsuri:
| malincik4 a răspuns:

Diferenta este ca fotomodelul difileaza pe pasarele iar modelul prezinta ceva (haine, machiajuri, etc...)prin poze, adica pozeaza

| AnaisC a răspuns:

Foto=poza
MOdelul este tipa aia care isi fataie silicoanele si extensiile pe podium.
Fotomodel este cel care face poze modificate prin photoshop, in chilotei minusculi, aratandu-si extensiile si silicoanele in reviste.

Răspuns utilizator avertizat
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

După cum se şi observă, fotomodel este cel care pozează iar modelul este cel care defilează. Dar în general, toate modelele sunt şi fotomodele.

| Luke a răspuns:

Pai model prezinta haine etc pe podium, si FOTOmodel prezinta haine si altele prin poze, pictoriale etc...

| chelsea a răspuns:

Modelul prezinta haine, accesorii etc. pe podium iar fotomodelul prezinta la fel dar in poze

| Julian1stb a răspuns:

Poate ai vrut sa zici care este diferenta intre un model si un fotomodel happy Fotomodelul apare in reviste, reclame, etc, iar manechinul apare pe cat-walk.