| andrey_8401 a întrebat:

Care este diferenta dintre un liceu cu ultima medie 9.39 si un liceu cu ultima medie 7? la ce ma ajuta in viata un liceu mai bun daca au aceleasi profile?

2 răspunsuri:
| mina8 a răspuns:

Depinde de ce vrei tu sa realizezi...un liceu cu media de intrare mare, te pune sa inveti mai multe, deci sa fi mai pregatita si sa ai sanse mai bune la faculta, in schimb un liceu cu media de inrare mica, iti va oferi note bune pentru mai putin efort depus, sanse mari de intrare la buget la faculta, insa iti va fi greu sa te descurcila faculta. Eu am ales liceul cu medie de admitere mare cand am fost in situatia ta si nu imi pare rau.

| AuDreY a răspuns:

Daca ai medie mare du-te la un liceu bun, ai sa vezi ca prinde bine.