| Toffe_Teo_2001 a întrebat:

Care este media de intrare la liceul Dinu Lipatti?
Eu unul fac chitara si pian si nu stiu care este media de intrare sau daca nu are.
Stiu ca se va da un test sa vada cat de bine cant dar media nu o stiu.

1 răspuns:
| Felekan_Ramona_1978 a răspuns:

Nu-i determinanta o medie standard, fixa, in sensul ca: dupa probele de aptitudini (instrument principal - teorie si solfegiu) in functie de numarul de candidati la examen si de locurile disponibile, comisia de examinare determina cine ramane si cine nu. Oricum, mai jos de media 6 nu cred, fiindca sunt discipline de specialitate. Bafta!