| Amaliutss a întrebat:

Care este povestea fetei alea care acu' bantuie sau nu stiu ce face! care apare la 12 noaptea in fata oglinzii!
spuneti-mi-o si mie!big grin
fundita lol

Răspuns Câştigător
| 30stm a răspuns:

Este vorba de Bloody Mary, o fata care s-a imbolnavit, iar tatal ei a ingropat-o dar fata era inca in viata.La rugamintea sotiei lui,care credea ca fata ei este in viata,a legat de mana fetei o sfoara si la capat un clopot,astfel daca fata misca, clopotul batea.(sper ca intelegi pana acum).Barbatul si sotia lui s-au dus in casa, dar Mary s-a trezit.Dupa o ora barbatul gasste clopotul cazut(era legat de o bara) si dezgroapa sicriul si vede mult sange si unghiile fetei cazute de atata efort sa scape din sicriu.straight face eu asa stiu povestea... sper ca ai inteles ceva din tot ce am zis. fundita?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Pai te referi la BlodyMarry?
La ora 12 noaptea,, pune lumanari in fata oglinzii, si spune de trei ori Blody Mary, si citeste ceva dintr'o carticica. Si dintr'o data se sting lumanarile, iese o mireasa din oglinda, si o omoara! Daca vrei sa vezi, uite:
http://www.youtube.com/watch?v=NAwOS7jAJP0
fundita te rog:X

| deea98 a răspuns:

Nu e nicio fata, ci e fosta regina a Angliei, Bloody Mary.
Se spune ca daca te afli noaptea( de preferat la miezul noptii) in fata oglinzii si ii strigi numele de 3 ori apare in oglinda.
Daca apare cu un cutit inseana ca vrea sa te omoare, iar daca apare zambind inseamna ca vrea sa fiti prieteni. E doar o legenda, nu stiu cat e de adevarataoh go on.

| NightBird a răspuns:

Am auzit ca bloody mary a fost o fata de 13 ani care a murit in chinuri groaznice
si am mai auzit ca daca te duci noaptea la ora 00.00 in baie, aprinzi 6 lumanari mari sau 12 lumanari
mici si zici de 13 ori bloody mary ti se arata... smugdaca o vezi cu o foarfeca in mana o sa-ti scoata ochii si o sa te omoare smug
iar daca o vezi cu un ursulet nu o sa-ti faca nimic ci o sa vrea sa fiti prieteni cu ea :-P
si tot asa am mai auzit o poveste cum ca daca te uiti noaptea la 3 fix in oglinda vei vedea diavolul smugdar trebuie sa zici neaparat in ce forma sa ti se arate
pentru. ca se zice ca e atat de urat incat daca-l vezi mori pe loc
eu nu am incercat niciodata pentru ca mie prea frica