| Gabitu20 a întrebat:

Care este smecheria la trucurile cu carti si la cele care din o batista faci altceva ? puteti sa imi dati un site cu explicatie in limba romana ?

Răspuns Câştigător
| radu75 a răspuns:

Eu stiu cateva trucuri tari cu carti cu care ma laud si fac atmosfera la petreceri,i mi place cum se uita oamenii si te apreciaza, simti satisfactia aia, nu stiu. Cei care fac trucuri cu carti ca si mine au 3 asa zise reguli de aur pe care nu trebuie sa le incalce : 1 -sa exersezi in oglinda ore in sir pana iese perfect, 2 - sa nu faci de doua ori la rand in aceeasi seara unei singure persoane trucul, 3 - sa pastrezi secretul despre trucuri,sa nu explici. Unul din numerele cu care mi uimesc prieteni in afara de trucurile clasice cu carti e urmatorul: - las pachetul de carti pe masa,te las sa ti alegi singur o carte pe care le o arati si prietenilor tai,amestec eu cartile,le amesteci si tu, apoi voi spune audientei ca insemnele cartii respective vor aparea pe o portiune a corpului meu, de ex 3 trefla da? Mie i mi apare pe mana sau pe picior sau oriunde pe corp un 3 si insemnul treflei,sau as de pica, apare un A si semnul pica, sau stiu eu orice carte aleasa. Pot face si ca acea carte sa apara pe unul din prietenii lui. Dar cam atat despre magie!