| anytha13 a întrebat:

Care ii treaba cu twitter-ul!?

Răspuns Câştigător
| iamaprincess a răspuns:

Asta am gasit eu despre twitter:
La intrebarea "Ce este Twitter?" iata un raspuns simplu: Twitter este un serviciu de mesaje scurte, la fel ca si SMS-urile, unde oameni din intreaga lume explica ce fac in momentul respectiv, lasa un link, lanseaza o intrebare, o provocare, o invitatie, un concurs, pe scurt – comunica. Aceste texte scurte sau stari sunt denumite "tweets" (sau romanizate, twitturi) si trebuie sa aiba o lungime de 140 de caractere sau mai putin. Puteti urmari mesajele altor oameni, fie ca sunt prietenii dvs, oameni politici sau celebritati, bloggeri sau doar twitteri, devenind "followerii" lor. Pe langa twitturi puteti trimite mesaje private celor pe care ii urmariti si care va urmaresc pe dvs. Si aceste mesaje sunt limitate la un numar de 140 de caractere. Puteti sa va editati profilul, sa va adaugati o scurta descriere, o fotografie si linkul spre site-ul dvs sau spre blog.
sper ca ti-am putut fii de folosbig hug
funda please?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

E un site de socializare asemanator cu facebook.

| Boniboon a răspuns:

E un site de socializare, ca si hi5, my space, facebook etc. :]