| Oxanna a întrebat:

Care imi da idei de uniforme scolare frumoasee:X:X:X? maiena vem consiliul elevilor, si vreau sa vin cu propuneri bunewinking dau FUNDITOI!happy

Răspuns Câştigător
| Adda0a0 a răspuns:

Pai...in primul rand depinde de gusturi...
mie mi-ar placea:
un sacou negru dar cu croiala pe corp, elegant+camasa de diferite culori si modele [acum se poarta camasile si pot fi facute mii de combinatii cu diferite modele]+iarna panaloni negri pană, cu buzunare si eventual curea lata... iar cand este mai cald fusta din blug negru sau tot material dar croiala moderna, deasupra genunchilor cu o palma... daca dau voie profii si mai multtongue dar totusi sa nu exageram avand in vedere ca este o scola.
+ fiecare o poate accesoriza dupa placul sau cu brose fundite, esarfe, curele, etc.
sper sa iti fie de ajutor :*

3 răspunsuri:
| AngelSpeed a răspuns:

Uniformele rbd http://light.sunphoto.ro/photos/normal/M/MLVXPQPKKIJXRAYVSCI.jpg ceva de genu purtam si noi la scoala la fete le sta super :X dar la baieti le sta ca la niste kokalari de asta nu port eu uniforma :))

| AngelOnEarth a răspuns:

Ideea Andrei este buna, insa nu toate fetele au o silueta potrivita pentru fuste scurte sau pantaloni pana. Cel mai bine ar fi sa faci ceva versatil. Iti voi spune ce uniforma am eu la scoala si mi se pare ideala: bluza sau camasa alba + vesta albastra, iar in partea de jos ne putem lua orice fel de blugi sau pantaloni, in aproape orice culoare (nu putem nici sa venim cu pantaloni roz bonbon). De asemenea tu poti schimba vesta cu un sacou si, eventual, poti adauga si cravata.

| Adda0a0 a răspuns:

Ideea Carlei este f. buna... e mai bine sa poarte fiecare ce le avantajeaza.
Pe moment nu m-am gandit la asta blushing