| RoooneyThePuf a întrebat:

Care metoda e mai buna pentru a te epila pe picioare:crema, ceara, sau bigul{ma refer sa nu creasca repede...sar nici sa nu se inmulteasca}laughing

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Epilatul cu ceară sau epilatul definitiv.
Exclus crema, bigul, acestea din urmă îngrașă firul de păr și crește și repede.
Pa, pa.

| traficanta a răspuns:

Cel mai bun e epilatorul, dar cum probabil n`ai.

Crema o recomand. E avantajoasa si ca pret, si tine si mult.Ma refer la aia de la Veet.Si lasa si pielea catifelata.

| Anduciu a răspuns:

Eu folosesc epilatorul.
Dar cand m-am facut cu ceara, iritatia n-a tinut mai mult de... 2 ore thinking Deci depinde daca ai pielea sensibila.
Cel mai bine te faci cu epilatorul sau cu ceara, creste mai greu, nu devine mai gros si se mai rarestewinking

| Happyness a răspuns:

Ceara

| pinky_2290 a răspuns:

Eu folosesc ceara. Chiar daca este putin dureros, iritatia dispare dupa o zi si firele de par apar mult mai tarziu decat daca te-ai epila cu bigul sau cu crema.

| georgiana37 a răspuns:

Pai eu folosesc bigul, pentru ca am incercat si crema, ceara si...nu numai kdoare ingrozitor ci si ca te iriti suuuper tare pe picioare acest lucru insemnand vreo 1-2 saptamana dupa ce te-ai dat cu ceara sau etc.

| Andraa_3088 a răspuns:

Ceara happy

| dana_4015 a răspuns:

Cremawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Benzi.