| Wehrmacht a întrebat:

Care poate sa imi spune si mie care sunt cele mai bune metode de a chiuli de la scoala? Daca vreti sa postati raspunsuri precum: nu e bine sa chiulesti sau altele de genul asta, nu va mai obositi pentru ca nu le iau in considerare.

3 răspunsuri:
| ionica56 a răspuns:

Pai poti sa chiulesti o zi intreaga! Dupa aceea sa te duci la medicul de familie sa-ti deie o scutire cica ai fost bolnav si scapi!
Sau, ti`e fft rau, si daca poti s a mergi pana la cabinet! Daca te lasa, cand te intorci spui ca, doctorita o zis car fi mai bine sa mergi acasa. Dar sa te prefaci ca tie rau in timpul orei.
Daca e un test, poti sa-ti pui mana in panza de aia alba medicala ca tiai rupt degetul si nu poti scriedevil
BAfta.

| Rioko a răspuns:

Zii profesoarei ca ti-e rau si intreaba daca mai e asistenta/medicul in scoala. Daca nu stii cum sa te prefaci atunci... (nu e f indicat) mananca o bucatica mica (vreau sa zic mica!) de creta, nu patesti nimic, doar ca o sa faci febrahee hee. O scuza buna ar fi: Chemi pe cineva mai mare din familie (nu merge decat de max 2 ori pe semestru) cum ar fi sora ta sau verisoara sau orice alta persoana si ii spui sa te ia de la ore ca sa mergi la stomoatolog/dermatolog/doctor... Daca inveti de dimineata poti veni si la a 3-a ora cu pretextul ca nu te-ai trezit.
Si cea mai ciudata scuza (ar merge si la un test) loveste-te in genunchi sau cazi intentionat pe jos astfel incat sa iti dea un pic sangele si zii ca te doare rau si nu te poti concentra; asa ca o sa te lase probabil sa mai dai odata testul smug (merge mai mult la fete)
Si cea mai veche: Sari gardul scolii laughing
Orice ai face, succeshee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cat am chiulit sa zic ca sunt specialist comnteaza sa ai motivare adica scutire medicala cea mai importanta sau mai ai dreptu 2 sau trei asa zise cereri de motivare facute de parintii tai cred ca poti invata semnatura lor asta daca le accepta de la tine cel simplu este s nu te duci dar trebuie obligatoriu sa nu ai nici o absenta in ultimele 2 -3 saptamani ale semestrului si sa iei pozitia ghiocellaughing asta daca vrei sa si treci clasa cu absente ca mai sunt comunistii aia de profesori laughing