| otilikapostolik a întrebat:

Care stie, se castiga bine din meseria de avocat privat? ce facultate mi-ati recomanda pentru aceasta?

2 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Pai trebuie sa iti placa si sa fii foarte bun in ceea ce faci si banii vor curge ca pe banda 10000lei in sus daca esti bun
si clar Dreptul Faculta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuiesa te mai gandesti si l anumite riscuri,cei p care ii vei apara,nu stiu,acum te intreb ai fii de acord intr-un proces sa aperi un violator,criminal,sau unu 'care poate inseala niste amarati de oameni? sau daca nu castigi procesul nici nu stii ce i se poate intampla,acum ma gandesc si eu...ti-as recomanda titu maiorescu daca esti din buc logic, fac de drept-universit din buc, fac de drept-spiru' nicolae titulescu.etc sunt f multe...