| MoNsTeR a întrebat:

Care stiti mesaje funny de revelion pls ziceti-mi si miebig grin THX

8 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

"Anul nou… o bucurie
Viata toata sa va fie!
Bani, masina, fericire,
Sanatate si iubire.
Nu-i de-ajuns sa le doresti,
Tipa, lupta, da din coate,
Asa le obtii pe toate!"

"2010 este la usa, asa ca tine minte: viata-i scurta! Incalca regulile, pune-ti intrebari, iarta repede, iubeste cu adevarat, razi fara retinere, si nu regreta nimic din ce te-a facut sa zambesti sau sa simti. La Multi Ani 2010!"

"Cand ne trezim dimineata avem 2 optiuni: sa ne intoarcem la somn si sa mai visam putin, sau sa ne ridicam din pat si sa facem visele realitate!
La Multi Ani 2009! Sa-ti fie visele realitate!"

"Doamne de Sarbatori ajuta-ma sa uit de persoanele pe care nu le plac,
Fa-ma sa ma intalnesc cu cei care imi plac,
Si ajuta-ma sa fac diferenta intre cei care nu-mi plac si cei care-mi plac…
(Mai ales dupa cateva pahare)"

"Aho aho de anul nou
Ca gaina nare oua
Si cucosu nare-n gusa
Scoate 100$ matusa
Si un pahar cu jin
Ci la anul nu mai vin."

"In anul ce vine, sa te ploaie bucuria, sa te lumineze pacea, sa te fulgere sageata lui Cupidon, sa te ninga cu fericire si sa te viscoleasca cu euro. La multi anisori!"

"Anul nou ce va veni sa-ti aduc bucurii, concediu 8 luni pe an si salariu barosan! In Paris sa-ti cheltui banii ca sa moara toti dusmanii, sa traiesti ca si bunica… LA MULTZI ANI! si pupa sticla…."

"In 2009 am fost prieteni, am vorbit si ne-am ajutat in momente grele, in 2010 macar o data mi-o dai si mie? Un An Nou fericit!"

"Daca vrei sà ai un 2010 plin de femei, trimite acest sms la 3 persoane pline de bani, la altre 4 pline de ghinion…sti ce? nu trimite la nimeni iti urez un An Nou Fericit!"

"De Noul An care vine/iti urez sa **** virgine/femei bune si frumoase/bulanoase si tatoase/cu’n cur mare si banoase/dar…. de ti se pare greu/iti urez sa le *** eu…"

"Catzelush cu parul cret
Sa ai Jeep-ul in cotetz
Sa ai vila cu piscina
Pe Madonna ca vecina
Si-o lopata pentru bani
La Anul si La Multi Ani!"

Noul An sa va aduca multe bunuri de hartie, strigate de bucurie, sanatate tot asa, hai sa ridicam paharul si sa spunem fericiti LA MULTI ANI! sa ne traiti."

"La multi ani cu veselie, sanatate pe vecie, casa plina de bucate, dragoste pe saturate, bani la greu, noroc cu carul, ce doriti si sus paharul!"

Sa ai tot ce iti doresti si chiar ceva in plus. La multi ani si sa ne vedem sanatosi si grasi la anul."

"La multi ani, un an nou mai bun, sanatate si multe bucurii! Sa poti bea de 2 ori mai mult ca anul trecut happy"

| c0rn3l1uss a răspuns:

Vă urez un an, "măi fraţi"
De vreţi să mă ascultaţi:
S-avem parte de-un guvern
Să ne ducă în infern!
În doi ani de Uniune
Ne-am simţit ca-n staţiune
Am prins şi-o recesiune,
Ca în vremurile bune.
Vine criza peste noi...
Să ne ţină un an-doi!
Ei cu ei şi noi la bloc,
Că bine le zice Boc!
Ne dădu el în ajun
Zero semne de an bun.
Trecem noi şi peste asta
Împreună cu nevasta...
Altuia dacă se poate
Că-i mai bună decât toate.
La anul şi la mulţi bani,
De-acum…o sută de ani!

BOC, BOC, BOC la usa ta,
Vreau sa iti urez ceva.
Iti doresc sa fii Nastase,
Sa ai minim patru case.
Iti urez sa fii Videanu,
Ca sa vinzi borduri tot anul.

Sa fii mai istet ca Geoana,
Si la bani peste Prigoana.
Sa tot bei coniac cu toiu
Ca nea Nicu Vacaroiu.

Ca Basescu de barbat
Ca sa dormi cu Udrea-n pat.
Asta am avut de spus.
LA MULTI ANI!
Paharul sus

:]

| c0rn3l1uss a răspuns:

Lovite-ar trenul fericirii, trasnite-ar fulgerul iubirii, cadeti-ar in cap un sac cu bani si un bilet cu La multi ani.

| iuddavali a răspuns (pentru c0rn3l1uss):

- Am primit "mesaje" de la CONEL, de la Gaze si de la Financiar. De la tine inca mai astept. La multi ani!
- La multi ani de-an nou, vecine,
Sa venim si noi la tine,
Sa mancam pe saturate
Si sa bem lichide toate,
Sa dam bani la colindat,
Ca bunul ce n-ea urat
Sa fie cu sanatate
Si un an mai plin de toate.

Mai mesaje funny http://stirist.com/mesaje-si-texte-haioase-amuzante-de-revelion/

| MoNsTeR explică:

Sa te vad:-p...scrie aci daca sti...mrs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul care-acum pleacă
I-a fost traista mai săracă,
Mărunţiş prin buzunar
De la Fondul Monetar,
Că al nostru e şi nu e,
Degeaba suntem în U. E!
Supărarea ei de criză
A venit şi fără viză,
De o simte fiecare
De la mic până la mare,
Să o biciuţi flăcăi,
Să se ducă de la noi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Anul nou ce va veni sa-ti aduc bucurii, concediu 8 luni pe an si salariu barosan! In Paris sa-ti cheltui banii ca sa moara toti dusmanii, sa traiesti ca si bunica… LA MULTZI ANI! si pupa sticla…."

| raaluu a răspuns:

Hey! eu compun versuri...si te-as putea ajuta.hee hee astept raspuns aici big grin