| istoleyourcandy a întrebat:

Care sunt operatiile de pregatire, prelucrare si finisare la sticla?
Funda!
P. sbig grinaca ati putea sa-mi le scrieti din cartea de tehnologie cls. a 7a.

Răspuns Câştigător
| Diana_6198 a răspuns:

Bunabatting eyelashes... Operatiile de pregatire sunt:curatarea,indepartarea si trasarea.
Operatiile de prelucrare sunt:debitarea,indoirea,polizarea, pilirea, gaurirea si filetarea.

Sper ca te-am ajutat...Sunt clasa a7a,si le-am luat chiar din caiet.pa`pa si bafta:*>big grin