| alinutzacodruta a întrebat:

Care sunt poreclele profilor vostrii? big grin
Spuneti... vreau sa ma mai amuz putin big grin

27 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Ai citit "Cismigiu & Company" scrisa de Grigore Bajenaru? Citeste-o intai pe aia.

| Merilynne a răspuns:

Eu ii spun u profu de mate...paralelipiped(pentru ca iia de la noi din clasa nu pot pronunta si cand incepe sa tipe la ei face ca toti dracii)
aleia de romana...corectoare, ortograma

| sy46 a răspuns:

Profa de fizica: morsa
Dira: psiholoaga
Profa de biologie: mogly
Profa de romana: militara etc.

| miauu a răspuns:

Profu de bio-top top
de geogra-fata de voma
de chimie-cadavru
diriga-cioara[e blondalaughing]

| marrr a răspuns:

Profei de bio: Zambirici(zambeste chiar si cand vblaughing )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam o povestire prin clasa a 8 a si se chema "Fefeleaga". Cind am intrat in clasa a 9a am fost intrebati de o profesoara de romana mai peltica ce opera din literatura de pina atunci am indragit iar eu, fara sa stiu ca astia mai mari o porecleau Fefeleaga, am raspuns;-Fefeleaga doamna profesoara. Ce ris a fost dar ce urmari dupa...

Răspuns utilizator avertizat
| Clauditza a răspuns:

Mai dar daca is si uni profi de ai nostri pe site ce ne facem?

| victoria_8973 a răspuns:

De matematica-boxa
de romana - lorene
de chimie - urs grizzly
de biologie - putorici

| Miruna3094 a răspuns:

Profa de geografie:Ieuropa
Profa de franceza:Yeti sau Mos Craciun
Profa de chimie:Camila sau Iapa laughing

| PurpleLadybug a răspuns:

Profa de romana: Cioara-numele ei e Ciora
Profu de istorie: Mortu- se comporta ca atare

| Pepper9 a răspuns:

La o profa de mate niste prieteni ii zic sarmaluta isoscel.Isoscel pentru ca e de mate, iar sarmaluta pentru ca e grasahee hee

| Roxana6044 a răspuns:

Pai.
la profa de chimie-Cioc cioc
la o profa de geogra :cartitza
la profa de franca:super-nany si mai avem una la care ii zicem barbiehee hee
profi de istorie am avut 5-6.fiecare avea cate o porecla big grin

| OanaG a răspuns:

Profa de mate-Zorro[poarta palarii si paltoane[gen pelerina]

| Klara a răspuns:

In liceu le dadeam porecle...
proful de psiho era Seneca, profa de romana era Katiusha, ala de mate era Dulap, ala de religa era Teoctist.

| Klara a răspuns:

@Babydoll

Si verisoara mea imi povesteste de o Ieuropa rolling on the floor Sa fie aceiasi?

| karra a răspuns:

Diriga : strut ( are o frizura mortala ), profu de mate : flacara violet (are doar camasi viloet ca Boc), profa de fizca : sorik, profu de desen : alcoleanu ( 6 luni din sc o fost in coma pe la spitale). si multe altelebig grinbig grin

| Ioanna2012 a răspuns:

Pai ...noi nu prea le-am dat porecle
oarecum profei de mate : bughilaughing
si de mult i se zicea profei de romana : cruela

| shiningstar_7528 a răspuns:

Profa d rom:beţişor
profa d mate:succes(in fiecare ora o suna fisu ca sa ii ureze succeslaughing)
profu d religie:manelistu(canta manele pe holu scoli)
profa d tehno:cuţu-cuţu
profa d franc:perişor(in fiecare ora o vezi cu alta coafura si alta culoare a parului)
diriga, profa d geogra:balonaş(e super grasa)

| ÅñdRa a răspuns:

Dirig-zgripti
Profu de sport-spartacus
profa de engleza-gardianca de la jilava
si cam atat rolling on the floor)))

| deia a răspuns:

Diriga - Palariuta, poarta palarie tot timpurolling on the floor. de 1 martie i-am dat din partea clasei un martisor palarie rolling on the floor.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mate - chitzu (aducea cu un soricel big grin ) geogra - rechinu (el era mandru credea ca e din cauza ca e al naibii, de unde era un simpatic doar ca semana cu unu' din desene animate il si imitam laughing am uitat cum il chema pe rechin, era unul de treaba laughing )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profu de mate - scosicalaughing sau flinstone
profu de bio -bio -sau bio cristi
profa de muzica -mishca
profa de romana -buha

| vintagegreen a răspuns:

Dirigului ii spunea dirigiului.
profei de engleza ii spuneam brenda lee.

| Elena_2807 a răspuns:

Imi amintesc cateva porecle si din liceu si din generala. Profa de mate-gogoasa, profa de fizica-pudelita sau balena, profa de info-albinuta, profa de geogra-ieuropa, dirigu-dribligu sau prajituricalaughing

| cosima11 a răspuns:

La profa de mate ii spunem mumu, ghizi, purcelusha pigy, ciociosan laughing
la profa de engla ii zicem barbye si. cam atat:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profu de anteprenoriale : Iuda laughing avea un par dezastru

Profu de mate: amantu

Diriga: Sandwhich laughing:X!