| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt premii culturale si stiintifice cele mai importante obtinute in timpul vietii sau postmortem (dupa moarte)?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai iportant premiu international este premiul Nobel, care se acorda in fiecare an, in mai multe domenii (stiintific, literar etc). Mai sunt si alte premii, in diferite domenii, fara asemenea importanta baneasca acordata, in aproape orice domeniu, in aproape orice tara. Dintre ele multe sunt si internationale.