| fishstick7878 a întrebat:

Care sunt șansele ca in acest an sa nu se dea examenul de capacitate si bacul?

Răspuns Câştigător
| Anee1667 a răspuns:

0%, indiferent de strângerile de voturi de pe rețelele de socializare, bacul și examenul de capacitate se va da.
Deja s-a anunțat acest lucru pentru că așa este corect și firesc, deoarece mediile din anii anteriori nu arată tocmai cu ce a rămas elevul din ceea ce s-a predat atâta vreme, unele medii sunt mult prea mari pentru ceea ce știu, iar altele mult prea mici.
Se va da din ce s-a studiat, iar această carantină a fost totuși benefica deoarece a existat foarte mult timp pentru a recapitula.

| fishstick7878 explică (pentru Anee1667):

Dar de exemplu daca acum pe 15 mai vom iesi afara, poate cazurile de vor înmulți, e posibil sa se dea si sub o alta forma gen on-line?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

100%, se dau sigur. cum, vedem, dar de dat se dau.

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

100% să se dea, am văzut după nu-ul.

| Katie1356 a răspuns:

Sansele de an nu se da sunt zero. Au anuntat oficial ca se vor tine in regimul obisnuit. In orice caz, cred ca destul ca a fost taiat din materie, nu cred ca ar trebui sa existe o problema cu ''invatatul'', odata ce generatiile de acum au avantajul unei materii mai mici si timp mai mult de aprofundare. Doar gandeste-te asa, multi cand stau 7 ore la liceu se plang ca nu au timp sa invete si ca au materii mai putin folositoare; acum acele materii nici macar nu sunt predate online, deci timp este din plin.