| NemNUZ a întrebat:

Care sunt zodile care se potrivesc cu capricornul?

Răspuns Câştigător
| ツDiana a răspuns:

Compatibilitate cu alte zodii:

EXCELENTA (100%) - Capricorn, Taur, Fecioara
BUNA (80%) - Pesti, Scorpion
DELICATA, RISCANTA (60%) - Berbec, Balanta
DIFICILA, DAR INTERESANTA (50%) - Rac
DIFICILA, CU DATORII KARMICE (20%) - Leu, Gemeni
NERECOMANDABIL (10%) - Varsator, Sagetator

Sau iata mai detaliat:

* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Taur, Fecioara
* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Berbec, Rac, Balanta
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Balanta
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Berbec
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Varsator
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Rac
* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Taur
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Fecioara, Sagetator

3 răspunsuri:
| us3r a răspuns:

Nativul zodiei Capricorn este retras in aparenta dar in pat isi schimba radical atitudinea. Ascunde un caracter pasional si ii place sa fie rasfatat. Este foarte atent si la comportamentul perechii sale. Asteapta atentie si afectiune, in caz contrar devine rezervat. Are o compatibilitate sexuala perfecta cu nativii din zodiile Pesti, Taur si Fecioara.

| MicroCip a răspuns:

Cu tauru si racu

| Xtadelo a răspuns:

Http://horoscop.ele.ro/......12806.html

Capricornul se potriveste cel mai bine cu Taurii si Fecioara, Rac si Scorpionul
- se intelege bine cu semnele de pamant: Taur si Fecioara, apoi cu Pesti si Scorpion