| Bubuu a întrebat:

Cât costă un Zynerit şi cum se foloseşte? Se poate cumpăra fără prescripţie medicală? Fundiţă!

1 răspuns:
| Alice a răspuns:

Ai un flaconel cu lichid si unul cu praf.Amesteci praful cu lichidul in unu dintre cele doua flaconase.Cu buretele in aplici pe fata. Cum zicea si jahjah... miroase cam urat.
Nu e tratament de durata.E tratament de moment. Daca ai norocul sa ti se potriveasca cu tenul...in 2 luni iti trec cosurile si nu iti mai apar.Cam vreo doua luni isi face efectul. Dupa aceea pielea devine cam imuna la zineryt si iti lasa fata foarte uleioasa si nici nu-si mai face efectul.
Si eu am folosit...si m-am speriat pentru ca dupa 2 luni...imi lasa fata unsa in ultimul hal.M-am dus inapoi la medicul dermatolog care mi-a zis ca de obicei asa se intampla la majoritatea pacientilor.
Daca vrei sa scapi de cosuri (depinde de varsta) ai putea lua anticonceptionale.Te ajuta mult mai mult (asta daca doresti tratament medicamentos).
Eu raman la parerea ca acneea din timpul adolescentei trece cel mai usor printr`un tratament lunar la cosmetica si o curatare si intretinere constanta a tenului. costa in jur de 30 de lei[