| DnDnT a întrebat:

Cat de mult conteaza pentru fete culoarea ochilor?
Mereu aud: vai ce baiat frumos, cu ochii albastrii.
Eu sunt baiat si de obicei nu bag de seama prea mult culoarea ochilor...voi?

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu inteleg de ce la toata lumea le plac ochii albastri, am ochii albastri si nu sunt tocmai genu de baietel micut care sa se astepte sa fie complimentat etc.Mi s-a intamplat sa primesc si complimente de la barbati " Ai ochii frumosi, mie imi plac " Mi-a zis un tip, m-am uitat cam chiorasi la el. Oricum si unele fete se topesc pur si simplu la ochii mei, altele nu ii suporta. Unele's indiferente.Presupun ca nu toate fetele adora ochii albastri. Mie imi plac fetele raraite cu ochii verzi mmm big grin

| DnDnT explică (pentru Liviu):

Serios.....tocmai ce vorbeam acum de asta.

| Blamely a răspuns:

Asta diferă de la personă la persoană. E o chestie legată de gusturi și după cum se spune gusturile nu se discută.

| RedRoses a răspuns:

Heiwinking Da, asa suntem noi fetele, prima data ne uitam la ochi pentru ca ei ne ''ies'' in cale prima data, cred ca tuturor ni se intampla asta happy Daca tu nu ai niste ochi foarte frumosi, nu inseamna ca fetelor nu le plac ochii tai. Ai putea sa le impresionezi cu stilul tau vestimentar, calitatile, vorbele, eh, te descurci tu. Poate tu nu te prea uiti la culoarea ochilor deoarece nu iti prea pasa, e ok, nu-i nimic grav. happy

| Gabitzz a răspuns:

Eu una nu ma uit la culoarea ochilor.Caracterul ma da pe spate.Da sa stii ca exista unii pentru care culoarea ochilor e importanta.De exemplu, pe mine m-a lasat unu' ca nu aveam ochii albastri, dar de fapt tipul era un coclar. Concluzie: nu e asa important acest aspect. Daca cineva te place, te place pentru mult mai mult decat ochii tai.