| raduspace10 a întrebat:

Cat fac cu avionul Bucuresti - Iasi? Ma refer de cand intru in aeroport pana cand ies din celalalt ( fara bagaj de cala, deci se mai economiseste timp ), adica nu doar durata zborului propriu-zis.

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Intamplator am zburat chiar pe ruta asta cu BlueAir in februarie deci am informatii proaspete. Aeroportul din Iasi e foarte mic deci daca nu ai bagaj de cala poti parasi aeroportul in 5 min. dupa ce te-ai dat jos din avion. Nu exista autobuz de transfer, pur si simplu mergi pe jos de la avion la aerogara si inapoi. Daca am retinut bine ghiseele de check-in se inchid cu 45 de minute inainte de decolare deci e bine sa fii la check-in cu o ora inainte dar e recomandabil sa ajungi un pic mai devreme mai ales la Otopeni. Deci zborul+ tranzitul prin aeroporturi dureaza minim 2 ore. Zborul efectiv, din momentul in care avionul se ridica de pe sol pana in momentul in care se aseaza pe sol dureaza aproximativ 35 de minute.

| raduspace10 explică (pentru andreia67):

Nu prea stiam cam cat dureaza in general ca n-am mai fost pe rute interne, ma gandeam ca dureaza mai putin cu controalele etc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Maxim 3 ore.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In Bucuresti pentru zborurile interne ar fi bine sa fii acolo cu 1:30 inainte de zbor, zborul in sine dureaza 50 min... debarcarea vreo 15 deci faci cam 3 ore sa zicem