| Tormentor a întrebat:

Cat imi iese media la romana daca pe primul semestru 1 am avut 8 general si pe al doilea am notele 9 8 4 8 si 4 in teza cat imi iese media generala?

11 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Pe semestrul 2 momentan ai media 5, dar cred că mai ai timp să iei note şi să îşi măreşti media.
Dacă rămâne 5, media generală va fi 6, 50.

| Girl a răspuns:

Iti iese 6.4

Media se calculeaza in modul urmator

Media notelor inmultit cu 3 +teza impartit la 4

| Girl a răspuns:

AA.aia era doar media pe al 2lea semestru...Media generala pe ambele semestre iti iese 7.2

| apples a răspuns:

7.21875

| callmebeautiful a răspuns:

Iti iese 6

| lavinia_5701 a răspuns:

Buna, iti iese 7.21happy

| andreia_9538 a răspuns:

Pai daca mai iei un 8 iti iese pe semestru asta 7 si med generala 7, 50, insa daca raman doar notele astea iti iese 6, iar media generala 7.Bafta!

| cici_4590 a răspuns:

6 41

| anonim_8759 a răspuns:

7 cred