| andrey_8401 a întrebat:

Cate absente ai voie sa ai intr-un an scolar?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Normal e sa nu ai niciuna, doar atunci cand starea sanatatii nu iti permite, si cu scutire se motiveaza, in rest trebuie sa fii prezent la scoala si nu numai, trebuie sa si invetihappy

| Denisa_7218 a răspuns:

Poti avea foarte multe dar nu in prostie. Daca esti racit sau ai patit ceva sau nu poti veni etc.Atunci cand ai 10 absente nemotivate(asta c-am in 2 zile) se scade nota la purtare c 1 punct. fundita?winking

| mariamarybu a răspuns:

Daca sunt motivate si le ve motiva poti avea cate vrei!
daca nu vrei sa le motivezi trebuie sa ai maxim 9 deoarece la 10 iti scade un punct la purtare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa e cum zic restul, la 10 iti scade un punct la purtare. daca ai foarte multe scade alocatia, dar asta difera de la scoala la scoalawinking! Success!