| anonim_4396 a întrebat:

Cate carti de Jules Verne ati citit?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

20. 000 de leghe sub mări, Ocolul Pământului în 80 de zile, Insula misteriosă. Intotdeauna m-a fascinat Jules Verne.

| daii a răspuns:

O calatorie spre centrul pamantului:d

by daiiwinking

| Ana a răspuns:

Niciuna big grin

| Jane a răspuns:

De Jules Verne am citit: 20 000 de leghe sub mari, Insula misterioasa, Steaua Sudului, Doi ani de vacanta, Un bilet de loterie, Farul de la capatul lumii, Calatorie spre centrul pamantului, Capitan la 15 ani si urmeaza sa mai citesc!

| selef a răspuns:

Cam 40.

| Maria_3931 a răspuns:

Taote m-a pus mama ce sa fac

| adelutza_9680 a răspuns:

O calatorie spre centrul pamantului, Ocolul pamantului in 80 de zile, Copiii capitanului Grant, De la pamant la luna si Cinci saptamani in balon.Mereu mi-a placut Jules Verne.Cartile sale sunt fascinante.

| larisa_6959 a răspuns:

O calatorie spre centrul pamantului si Doi ani de vacanta. Mi s-au parut interesante.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit cam ce era esential din Jules Verne:

*Capitan la 15 ani;

*Copii capitanului Grant;

*O calatorie spre centrul pamantului;

*Ocolul pamantului in 80 de zile;

*5 saptamani in balon;

*Aventurile unui chinez in China;

*Doi ani de vacanta.
Am in biblioteca si alte carti pe care sper ca o sa le citesc, dar momentan citesc,, Semnul lui Zorro" de Johnston McCulley si chiar imi place foarte mult...
Toate cartile pe care le-am citit le-am scris intr-o agenduta(titlu+autor), si sunt chiar mandra sa spun ca am adunat un palmares de 91 de carti desi am numai 14 anisori si jumatate...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Capitan la 15 ani, Calatorie spre centrul pamantului, 20. 000 de leghe sub mari, Insula misterioasa, Steaua Sudului, Uimitoarea aventur a misiunii Barsac si Doi ani de vacanta. :-)