| PostMortem a întrebat:

Cate ore din timpul liber iti peteci in fata Pc-ului?, stiati ca se poate ajunge la distrugerea sistemului imunitar, imbolnavire cu nervii, diabet, si posibile boli de inima? astept raspunshappy

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, stiam

Petrec in jur 3orewinking
Tu cate petreci?

Sper sa-mi dai fundita pentru ca am raspuns primabatting eyelashes

| Encore a răspuns:

Pfoaaa cam 10 ore.

| sorin a răspuns:

Extrem de mult.

| cutache a răspuns:

O ora, dar stiu ca in exces dauneaza!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cam 4-5 ore happy
Da.Stiam ca face rau statul in fata calculatorului.winkingDar...imi place cam mult sa stau.Mai ales pe TPUbig grin

| Silvia a răspuns:

Stau vreo 6 ore. uneori si mai mult.depinde de chef...
Stiam ca nu trebuie sa stai in fata calculatorului mai mult de o ora pe zi, dar nu stiam ce efecte are statul mult.laughing

| rox a răspuns:

Pai n-am un program asa anume la PC.depinde de fiecare zi.
oricum maxim 4 h/zi.

| Chocolate a răspuns:

Multsad

| oaiapufoasa24 a răspuns:

Hmm, nu stiam ce se intampla daca stai prea mult la calculator. big grin Petrec in jur de 3-4 ore.

| unblogger a răspuns:

2-3 ore pe zi. Nu are rost sa dramatizam, deoarece orice este folosit in exces produce daune atat noua cat si celor din jur.

| kitty_8919 a răspuns:

Vreo 3-4 ore pe zi. da stiam lucrul astabig grin

| camy_1834 a răspuns:

Poi nu prea petrec mult timp in fata pc-ului...km 1 ora jum.si at stu pe TPU mess si hi5. pup

| LoveForShania a răspuns:

Pai in timpul scolii stau numai vreo 2-3 ore (sunt foarte ocupata), si in vacanta stau chiar si 5 ore, cand gasesc pe net ceva de facut.Si in timpul scolii intru pe net doar seara, de la 19:00 in sus.Si stiam, de aceea mi-am scazut limita,, dependentei'', inainte stateam chiar si 8 ore, dar acum stau 2-3 ore.

| LEET a răspuns:

Stiu ca afecteaza, eu stau cate 12-13 ore Non-stop, Stiu...Stau EXTREM de mult

| gabitzu_8696 a răspuns:

Mult ...cam 6-7 ore..depindeuneori mai putin uneori mai multhee hee

| Simonaa5 a răspuns:

Depinde. oricum nu prea mult ca ma dor ochi de la pc...imbolnaviire cu nervii ai dreptate mai ales cand stai pe mess se mai trezeste cate unu sa dea 1000 de massuri ...chiar si pe siteuri cu jocuri de exemplu nu poti trece la nivelul urmator...cum sa nu te enervezi. ii mai vezi si pe unii sau unele cu statusurile "invidiat/a" blaa.bla.chiaar ca ti se urca nivelul...eu cand sunt nervoasa dau drumul la muzica incet si ma linistesc

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt gabi din bucuresti acum milano.eu imi petrec 24 din 24 la pc si pot spune ca dupa 3 luni ancepi sa nu mai ai somn sa dormi ziua cate va ore apoi trec iar la pc am anceput sa am stari nervoase parca ori ce este pe dos si daca nu sunt la pc simant nevoia sa sa intru din nou pe pc asta se cheama dependenta si poti sa ai probleme cu inima cu capul cu vasele de sange si asa mai departe. da daca se poate cineva anbolnavi dela pc eu spun da sepoate si foarte rau de alfel eu am probleme cu inima si cu nervi si tensiunea dela pc si nu o spun ca lucrez la ministerul sanatati sunt ca si voi si pc imi place ca si voua si lucrez cu el.cu bine sper sa fiti mai atenti sau atent cu tine cu sanatatea ta pentru ca este iportanta ciao a tutti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 20 de ore