| măcheamăăăî a întrebat:

Cate pagini cititi zilnic? Sau nu aveti o "portie"hee hee?

Răspuns Câştigător
| SirGilbert a răspuns:

Nu am portie zilnica de citit.
De obicei citesc pana ma simt usor obosit.
Daca ce citesc mi se pare foarte interesant, citesc destul de mult.
Spre exemplu Crimele familiei Borgia de Michael Zevanco care are 380 de pagini, am citit-o in doua transe.Ieri am citit aprox 300 de pagini si azi 80.
Cum am spus, depinde si de carte.

| măcheamăăăî explică (pentru SirGilbert):

Doamne,300 de pagini! Eu nu stiu cum e sa citesti asa de mult o data! happy

| SirGilbert a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Daca iti place ce citesti, nu vei mai tine cont de numarul paginilor citie.O sa realizezi spre seara, cu stupoare, cat de mult ai citit!

| măcheamăăăî explică (pentru SirGilbert):

Interesant!

| SirGilbert a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Sa stii!
Mult spor la citit!

| măcheamăăăî explică (pentru SirGilbert):

Multumesc frumos!

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Niciodată nu mi-am propus câte pagini să citesc, ci cât mi-a permis timpul.
Pa, pa.

| Alyra a răspuns:

Nu citesc zilnic. De fapt citesc rar.
Dar aşa ca idee, dacă citesc o carte fiindcă îmi place o termin în 2-3 zile, iar dacă sunt obligată citesc vreo 15 pagini pe zi. laughing

| măcheamăăăî explică (pentru Alyra):

laughing

| Alyra a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Dar tu? big grin

| măcheamăăăî explică (pentru Alyra):

Suta zilnic, cam atat happy

| Alyra a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Hm, bravo ţie!hee hee

| măcheamăăăî explică (pentru Alyra):

hee hee

| JoeTPU a răspuns:

Eu citesc o data la 2 zile.Imi place sa citesc, cand sunt plictisit, obosit..citesc cate 50 de pagini happy

| măcheamăăăî explică (pentru JoeTPU):

Asa citeam si eu cand eram mai mica, cate 50 de pagini insa zilnic.Acum ca-am mai crescut s-a dublat " portia". laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff, nici nu imi aduc aminte de cand nu am mai citit o carte.
Tu cat citesti?

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

Nu,pe bune nu ai mai citit de mult? Eu citesc 100 zilnic acum, cat nu am scoala ca dupa aia...

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Nu, am de citit dar am o lene crunta-n mine. Cand eram mai mic citeam mai mult ca acum si atunci citeam din proprie vointa nu ca trebuia. Daca as citi si eu 100 de pagini zilnic, ah.

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

Poti,dar nu vrei happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Pai n-am zis ca nu pot, am zis ca-s leneshee hee

| bogdan72 a răspuns:

De la 10 la 400 in functie de carte.

| măcheamăăăî explică (pentru bogdan72):

N-am citit niciodata 400, cel mai mult a fost 200. Chiar daca imi place cartea foarte mult la un moment dat nu mai am rabdare, pur si simplu.Cel mai simplu pentru mine e sa citesc pe "ture" ca sa zic asa. happy

Ma mai apuca seara cu cititul (apropo:cititul seara e cel mai bun somnifer )hee hee