| adriana996 a întrebat:

Cate timpuri se invata pana in clasa a 9 a la limba engleza?

1 răspuns:
| ALeXsSaY a răspuns:

Toate timpurile modului indicativ. Pe urma ai subjunctivul...dar pana in a 9a trebuie sa stii tooooate timpurile de la indicativ: present simplu&continuu, trecut simplu&continuu, present perfect simplu&coontinuu, trecut perfect simplu&continuu. big grin dar toate situatiile...gen: viitorul su present simple si continuu.big grin e greu si mult.sad