| fyfster a întrebat:

Caut cel mai frumos nume de fata,, dau funda la cel care imi place cel mai mult.

Răspuns Câştigător
| ionica56 a răspuns:

Alecsandra!love struck
Maya!
Ane!
ALice.
Dalila!
MAria!love struck
Vanesa.
Tifany.
Melisa!
Rosalinda.

SAu.
"camelia", in viata sociala, reprezinta "femeia"-fiinta pura, fara cusururi, marinimoasa, educata, plina de bun simt, etc...prin sec XIX, unei doamne i se atribuia pseudonimul de "camelie". adica daca in ziua de azi, atunci cand spui "taratura" te refeti la femeia, asa era si pe atunci, bineinteles "taratura si camelie" avand sensurile extrem de diferite. taratura=fiinta imorala, camelie=fiinta morala

Pe atunci "camelia"-femeia era respectata.

si de ce camelia si nu.crizantema?! pai dupa cum putina lume stie, camelia este o floare, de culoare alba...albul fiind culoarea puritatii-automat si floarea "camelia" a preluat "functiile" acestei culori, asemanate femeii.

sper ca-ai inteles, ceea ce am vrut sa spun

Sara!

Suucces.

11 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Bai ce nume siropoase postate pe aici, Laura ce are?

| f a răspuns:

Lorelei (lorelai) happy. eu asa mi.as fi dorit sa ma cheme

| aliyna a răspuns:

Carolina, Elena, Amalia.

| Saya_1767 a răspuns:

Olgahappy
e numele meu

| ☆ ☆ღ♥Ashley♥ღ☆ ☆ a răspuns:

Amira cred ca e ff frumy

| Beibyyyyy :-x a răspuns:

Mie imi place foarte mult Giulialove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rafaela love struck

casandra love struck

ruxandra love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amelia mie mi se pare un nume foarte frumos big grin

| sexycutza a răspuns:

Hally, Faith

| Maddie_9389 a răspuns:

Dalia, Alessandra, Madison, Hilary, Andra

| Bombonik_6182 a răspuns:

Anelisse(anelis se citeste)... sper sa iti placa... mie imi place foarte mult