| Kedoaka79 a întrebat:

Caut pe cineva pe Facebook sau Instagram de 4 zile și nu am reușit sa găsesc decât pe mama și tatăl acelei persoane. Nu cunosc personal persoana dar a fost în vacanta la hotelul la care lucrez eu și am văzut pe calculatorul recepției cum o cheamă pe mătușa ei. Persoana respectiva e o fata și mi-a cam plăcut de ea când am văzut-o și as vrea sa mai vorbesc cu ea, dar nu o găsesc deloc. Pe mătușa ei (adică femeia care a venit cu ea la hotel) am găsit-o pe Facebook, de acolo am cautat la toate like-urile de la poze și n-am găsit-o. În schimb am găsit-o pe mama ei care avea poze cu fata de când era mica și era un comentariu pe care l-a lăsat cineva "ce mare s-a făcut Andra". Am văzut ca e din Craiova și am cautat toate fetele din Craiova cu numele asta și pe Instagram am cautat cu numele de familie și Andra și degeaba. Am cautat la toate like-urile persoanelor cu numele mamei ei de familie și nu dau de ea. Ce soluție mai exista? Dacă puteți sa ma ajutați as fi recunoscător.

15 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vai dar. ce surpriza ai avea daca dupa toate aceste lucruri, ea nu ar vrea sa vorbeasca cu tine? :/

Dar sa nu ne gandim la asta. Este simplu, vorbeste cu rudele ei happy

| Kedoaka79 explică (pentru DoarBogdan):

Pai ideea e ca îmi dădea semnale. Eu sunt ospătar și când a fost acolo în real life mi-a fost rușine, n-am avut curaj sa ii cer eu Instagram ul. Oricum ii plăcea și ei de mine ca se vedea. Ideea e ca i-am dat cerere și mamei și tatălui și mătușii ei. Niciunul nu a avut nici o reacție, doar mama ei mi-a dat respingere, probabil pentru ca nu ma cunoaste. După i-am dat mesaj și nici nu l-a văzut, am intrat la request și nu o sa vadă mesajul niciodată dacă e sa aștept... Nu știu ce alta soluție pot încerca...

| DoarBogdan a răspuns (pentru Kedoaka79):

Si verificat toate persoanele de la prieteni? Poate nu are numele ei pus, poate are altul. Sau poate nu are Facebook.

| RazvanLegendaVie a răspuns (pentru Kedoaka79):

Te duci în orașul unde se află și o cauți.

| Kedoaka79 explică (pentru DoarBogdan):

Nu pot vedea prietenii pana nu-mi accepta cererea. Nici dacă îmi accepta cererea nu știu dacă ii pot vedea dacă e sa aibă contul pe privat. M-am gândit și la faza ca poate are doar Instagram. Asa ca am cautat Andra și numele de familie pe Instagram și n-am găsit nimic... Nici la urmăritorii mătușii nu e, iar la contul mamei și tatălui ei sunt pe privat iar și nu pot vedea urmăritorii... Iar dacă caut doar Andra, sunt șanse de 0, 0001% sa o găsesc la câte Andre sunt în lumea asta

| Kedoaka79 explică (pentru RazvanLegendaVie):

E simplu asa... Eu nu ii găsesc nici Instagram-ul, D-apoi casa

| RazvanLegendaVie a răspuns (pentru Kedoaka79):

Poate îi trimiți o cerere de prietenie persoanei care a zis "Ce mare s-a făcut"?

| alexalx1234 a răspuns (pentru Kedoaka79):

Ești chiar așa de sigur că îi plăcea și ei de tine? Ce semne îți dădea?

| Kedoaka79 explică (pentru alexalx1234):

Se uita insistent. Îmi cerea diverse favoruri pe care le putea face oricum singura, dar făcea asta ca să se bage în seama cu mine... Și oricum, e greu de explicat, e un sentiment pe care îl simți când cineva te place, nu pe care îl poți explica

| Kedoaka79 explică (pentru RazvanLegendaVie):

O sa încerc și asta... Deși nu cred ca îmi va da ea Facebook-ul ei. E prea dubios sa îl cer asa, un necunoscut pana la urma

| alexalx1234 a răspuns (pentru Kedoaka79):

Orice fată poate face asta. Ți-a dat speranțe false. Unele fete fac așa din politețe. Nu înseamnă că te place.

| Kedoaka79 explică (pentru alexalx1234):

Mda. Bine ca știi mai bine fără sa fi fost acolo. În fine, nu ma ajuta cu nimic răspunsul tău.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Kedoaka79):

Ai să vezi tu și o să îmi dai dreptate. Am trecut prin rahaturi de genul

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Poți să te uiți la prieteni pe Facebook la mama ei, sau la mătușa ei.

| Kedoaka79 explică (pentru RazvanLegendaVie):

Are prietenii privați și nu pot vedea?