| zuzu_1842 a întrebat:

Ce alegeti:om nebun sau om simplu? laughinglaughinglaughing

Răspuns Câştigător
| inna a răspuns:

Omul nebun l-as alege, de obicei in ziua de astazi oamenii te catalogheaza drept "nebun" daca nu esti pe aceiasi lungime de unda cu ei, daca nu le dai dreptate in anumite privinte, nu esti de acord cu ei, esti diferit si unele genii au fost considerate nebune.Toti suntem niste simplii oameni, eu nu cred ca exista oameni nebuni, exista doar oameni diferiti.

15 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nebun de simplu.

| inna a răspuns:

@ prfml Nu am inteles faza cu "omul simplu poate fi invatat" thinking

| inna a răspuns:

@ prfml "poate fi invatat", sz

| JackieSue a răspuns:

Om nebun.Cred ca el chiar stie sa-si traiasca viatalaughing.

| dulshe a răspuns:

Aman2

| fabiola a răspuns:

De ce ii imparti in doua cete? Mai da-ne si alte variante!

| Ben. a răspuns:

Cu un om simplu dialogul poate sa se rezume la 2 fraze.cu nebunul te mai poti contrazice...

prfml
| prfml a răspuns:

Omul simplu poate fi invatat dar nebunul mai greu, el actioneaza dupa litera lui de lege.

prfml
| prfml a răspuns:

@Crissu tocamai mi-ai dat un stupid si ai afirmat ca nu faci dieferente intre oameni dar tu tocmai ai facut-o, ai ales omul nebun. De ce omului simplu i se ia mai greu apararea?

| Yly a răspuns:

Ma risc cu cel nebunbig grin

| CrucifiedCountess a răspuns:

Om nebun.

| valsulnorilor a răspuns:

E usor sa afirmi ca un om e nebun. E chiar foarte simplu sa improsti cu noroi pe cineva.Inteligenta este de doua feluri nativa si emotionala.Persoanele inteligente emotional sunt persoane cu caractere puternice dar care nu exceleaza in ale matematicii sau fizicii ci sunt pline de tupeu, gasesc raspunsuri(replici rapide la jigniri)actioneaza mai iute in anumite situatii, etc.Acestea in general au tendinta de a injosi, jigni persoanele inteligente nativ.Acestea din urma sunt iuti in gandire iti dau raspunsuri rapide la probleme legate de calcule matematice, probleme de fizica, stiinta in general insa sunt firi slabe emotional. fiind slabe emotional sunt considerate de cealalta categorie nebuni.
total gresita aceasta perceptie.Mai exista si a treia categorie de persoane a oamenilor obisnuiti care nu au fost izestrati de Dumnezeu cu multa minte si nici viata de zi cu zi din copilarie nu le-a oferit experiente emotionale diverse pentru a se dezvolta intelectual.Acestia sunt oamenii obsnuiti care in general nu sunt gasiti decat la munca de jos.
In concluzie eu aleg omul nebun dar bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Om nebun

| anonima4all a răspuns:

Amandoua...

| adelina_1887 a răspuns:

Om dus q kpu'