| LCD a întrebat:

Ce alimente consumate, remediaza, reduc cosurile?

5 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Asocierea alimentelor cu suplimentele nutritive lucreaza cel mai bine impreuna. Este foarte important sa combini toate vitaminele si mineralele, deoarece luate separat au nevoie de sfatul unui nutritionist. Daca nu esti sigur/a ca ai luat cate putin din fiecare, verifica lista vitaminelor si a mineralelor pentru a mari cantitatea de nutienti. Bea mai mult de 2 litri de apa pe zi, pentru a elimina toxinele din organism si a asigura o buna functionare a rinichilor, a ficatului si a intestinelor. Un sistem digestiv lenes este adesea corelat cu aparitia acneei.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna!batting eyelashes nu prea conteaza alimentatia poti sa te alimentezi corect cu multe vitamine proteine fier etc. daca tenul tau asa este si structura ta cu cosuri. poti sa incepi sa scapi de cosuri daca te epeli pe fata de multe ori pe zi pentru a scapa de pori care fac cosurile (sbst uleioasa de pe pielea ta ). sau poti sa iti iei o crema pentru cosuri de la farmacie incearca zynerit. pa pa

| Marii a răspuns:

Alimentatia nu-i chiar asa importanta (e importanta dar nu pentru cosuri), adica nu au nicio legatura. Pentru acnee exista solutii, masti, geluri etc. Iti recomand zineryt si mastile naturale. happy

| Butsilee a răspuns:

Hmmmthinking fructele de obicei happy stii exista masti foarte bune revigorante, hranitoare, de curatare, de exfoliere, etc ideea e ca mai bine iti faci tu singura acasa aceste creme din legume/fructe...care sunt foarte eficiente si naturale happy

| Butsilee a răspuns:

Daca ai de cand sa mananci mancare si sa dispara cosurile rolling on the floor))))))) viseaza in continuare rolling on the floor)))))))))