| Kiddy1998 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac sa am mai multi prieteni sa fiu mai cunoscut? Vreau sa fiu putin mai popular sa am colegi/colege pana la urma sa formam un grup sa glumim sa radem etc. Sunt baiat si am 15 anihappy Eu zic ca sunt de treaba. Stiu cand sa glumesc si cum sa fac glumele, nu ma port ca un tampit si nu sunt porc sunt bine educat. Dar din pacate nu gasesc persoane de genul astacrying La liceul unde sunt eu este plin de baieti si cam 15 fete in tot liceul.Nu mi-am gasit prieteni in acel liceu, sunt plini de drogati care fumeaza si fetele sunt la fel cu tigari etc. Ce parere aveti fetelor despre comportamentul meu? Urat nu ma imbrac si nu cred ca sunt nici urat zic eu tongue tongue Deci ce sa fac sa fiu mai popular? Si sa cunosc mai multa lume? (Imi cer scuze daca ceva nu e clar, dar gandurile mele sau cam amestecat si nu stiu ce sa fac. Doresc sinceritate happy ) va multumesc happy

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Spui ca liceul e plin de drogati, si nu inteleg de ce ai vrea sa devi popular printre astfel de personaje.
Si chiar daca nu ar fi, nu trebuie sa faci ceva in mod special ca sa te imprietenesti cu cineva. De obicei prieteniile se leaga intre persoane care au ceva in comun, si aproape instantaneu sunt atrasi unii de ceilalti, fara a fi nevoie sa se intample ceva anume.
Nu forta nota, lasa lucrurile sa decurga in mod firesc; la un moment dat se va intampla sa-ti faci prieteni.
P.S. A fi special inseamna a fi tu insuti!

2 răspunsuri:
| Kiddy1998 explică:

Iti multumesc foarte mult mi-ai dat putina incredere. Ms mult happy

| foxsilver a răspuns (pentru Kiddy1998):

Cu placere! Iar incredere se afla in tine, altcineva poate doar s-o scoata la suprafata.