| helllauuu a întrebat:

Ce argumente pro sau contra aveti in potriva cersitului?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca exista argumente pro cersit.

| thegatekeeper a răspuns:

Nu sunt pro cersitului. Consider ca orice persoana capabila sa munceasca ar trebui sa incerce sa o faca, indiferent de cat de putin ar castiga, initial, din acel serviciu. Mi se par ceva mai acceptabile cazurile grave, in care persoane ce sunt inapte de munca sau nu au un adapost cersesc, dar si situatia aceasta este discutabila.

| OnuOnulică a răspuns:

Contra!
De cat sa cersesca mai bine sa muncesca!

| IrinelRaducan a răspuns:

Tu cersesti raspunsuri?
Multi cersesc like'uri pe facebook. waiting
Nu cred ca ar trebui sa "cersim",
Mai bine cautam sa muncim.

| Wøodenpints a răspuns:

Pro sau contra împotriva (cred că ai vrut să scrii) cerșitului?
Deja mai pierdut...reformulează întrebarea să sune cât de cât coerent.