| anabelisa a întrebat:

Ce as putea face pentru a avea mai multa incredere in mine? Daca ceva nu imi iese, ma descurajez foarte repede.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Alexander21 a răspuns:

Sa incerci din nou pana reusesti. A te descuraja si renunta repede,este o lasitate. Nu ai incredere in tine cand nu incepi sa faci nimic,nu crezi ca poti face ceva. Daca incepi si nu iti iese, si nu mai incerci, inseamna ca esti o lasa.Depinde de tine,sa le faci toate cum trebuie,analizezi problema,cauti defectele,apoi pui in practica. Daca intampini probleme,le remediezi, esuezi, cauti problema si continui.Viata e in eterna miscare. Daca ar renunta toti,sa dezvolte, sa faca, ai mai putea tu scrie acum la un PC? Sau sa poti folosi internetul? Nu renunta niciodata la ceea ce incepi.