| M3ntosana a întrebat:

Ce as putea sa fac, ca sa nu mai am parul aspruthinking Are si mult volum si asta nu imi place.Nu il usuc cu feonul, dar tot il am aspru, dc?thinking Ce as putea sa fac sa nu il mai am aspru...big grin?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Utilizează şampon şi balsam pentru păr mătăsos, volum dispare dacă ai o tunsoare în scări (filat).
Pa, pa.

| danielacs a răspuns:

Foloseste balsam de par de la NIVEA. Sau comanda de la AVON ceva pentru par aspru si sa stii ca sunt foarte bune, uleiuri de par si multe altelewinking

| FlorinaRuby a răspuns:

Buna:*
ca sa nu il mai aspru cea mai buna metoda este balsamul de par
in supermarket.uri costa intre 6 si 10 lei
pe eticheta scrie cum trebuie aplicat(se aplica pe par,dar nu si la radacina se lasa cat scrie pe eticheta).
Balsamul de par face parul mai moale,mai matasos,mai usor de coafat si are multe alte beneficii. Poti opta pentru un balsam pentru par uscat care poate contine aloe vera, miere, ulei de masline(asta pentru par uscat)

alta modalitate este balsamul facut in casa din 2 galbenusuri de oua si o sticluta de ulei de ricin(ulei se gaseste la plafar si costa intre 2-5 lei) se aplica la fel ca si balsamul in jur de 10-15 minute si bineinteles ca si balsamul, se indeparteaza dupa.

pentru mai putin volum te poti tunde in scari cum a zis si "legiuitoarea".
sper ca te.am ajutat si sper ca.mi dai si funda, multumesc.
Pa, pa:*

| Peto a răspuns:

Ai incercat cu galbenusul de oua si ulei de ricin preparat de acasa?batting eyelashes e cea mai buna cale asa moale iti ramane dupabatting eyelashes

| Bia_6294 a răspuns:

Mai bine nu incerca. dupa parerea mea. Eu am parul moale si cu putin volum. Daca incerc sa ma coafez, parul nu tine nici daca ma dau cu un tub de fixativ.

Faci cum vrei

Te-am pupat :*

| habibi2012 a răspuns:

Balsamul de par de la kallos