| iAngel a întrebat:

Ce as putea sa fac? Cunosc o fata si suntem colegi de banca, ea este intr-o relatie cu un baiat dar au multe certuri, ea gaseste mereu motive minuscule sa se certe cu acel baiat, ea mi-a spus ca ii place de mine ca ma iubeste, cand eu sunt langa ea, nu il baga in seama pe acel tip(cel mai bun prieten al meu!) si se cearta cu el, dar cand eu nu sunt langa ea, se saruta amandoi. Mie imi place de fata asta si o vreau doar pentru mine, aseara mi-a spus pe mess ca daca ii vad ca se saruta, fac asa doar ca sa vada lumea ca ei sunt bine ca nu au certuri etc, dar nu cred asta. Ce as putea face? O iubesc!

5 răspunsuri:
| oAndyy a răspuns:

Spune-i ca tu o placi si explica-i ca tu nu o sa fii impreuna cu ea daca ea o sa se desparta de tipul ala, prietenul tau. Mai bine sa ii spuna ca te iubeste pe tine si ca vrea sa se desparta de el. Daca se preface ca ii place de el cu siguranta tie iti frange inima, iar intr-o zi tu te vei satura sa vezi cum se saruta ei si iti vei gasi o iubita. Atunci ea va suferi. Asa ca mai bine spune-i ca daca te iubeste sa se desparta de el. Daca nu, inseamna ca nu gandeste si nu te iubeste.
Noroc! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Cryssy_6590 a răspuns:

Spune-i ce simti si dai timp o saptamana sa se gandeasca vb si cu prietenul tau si lamuriti problema, si daca ea dupa o saptamana itit zice ca vrea sa fie cu tine dar ea inca se intalneste cu el inseamna ca nu il iubeste dar urmareste cv la el poate el ii face cadouri si din astea si poate e numa dupa bani cu el...
in rest nu stiiu ce sa mai zic puppy dog eyes

| watzzup a răspuns:

Ba ia stai dac aia zice ca sa sarutat cu ala sa vada lumea ca ei se inteleg si se cearta de fata cu tine inseamna ca te minte ca te iubeste ba ea vrea sa intelegi ca n-are relatii cu el dar de fapt are si cand iti zice ca te iubeste te minte si iti face asa pe ascuns phbbbbt
nu mai fi prieten cu ala si no mai iubi paia si spune-le cas prosti de dau in gropi

| iAngel explică:

Nu sta cu el pentru bani , ca ea are deja bani , nu ii trebuie si de la el

| EuTeIubesc a răspuns (pentru iAngel):

Poi frate exista multe motive din care sa stea cu el, cel mai bine e s.o intrebiwinking, Ca sa nu te mai framanti uh atatwinking