| M3ntosana a întrebat:

Ce as putea sa fac sa ma impac cu fostul' prieten?sadAm fost impreuna 5 luni si ne-am despartit.As vrea sa ne impacam, dar nu stiu cum sa ii zic.straight faceNu pot sa-i dau un buzz pe mess si sa ii spun asa pur si simplu.laughingMentionez ca am inceput sa vb in fiecare seara de saptamana. asta, inainte nu vb asa,(ori se baga el in seama, ori se baga tot el in seama cand dau eu un mass sau d statuslaughing)Acum nu stiu ce sa cred...ca vrea si el sa ne impacam sau ca vb pur si simplu cu mine ca amici.hee hee Voi ce credeti...thinking Cum as putea sa ii spun?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Discută cu el direct!
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu ruşinea mori de foame, trimite-i o scrisoare,...
Baftă indiferent ce variantă de comunicare îţi alegi.
Pa, pa.

| Unique a răspuns:

Direct

| M3ntosana explică:

@Legiuitoarea si @♥ღPaSSiOnaLL ღ♥ nu pot sa ii spun asa direct imi e oarecum rusinelaughingdc...nu stiulaughing

| (¯`·._)MaRsE009(¯`·._) a răspuns:

Intreaba-l daca mai simte ceva pentru tine, dar roga-l sa fie sincer! happy Si dupa ce iti zice spune-i si tu... popate dai funda please

| Ririru a răspuns:

Daca te baga in seama, inseamna ca`i mai pasa de tine.
SI eu cand m`am certat cu iubitul meu acum ceva vreme, serios, si ne-am despartit, vorbeam chiar mai mult...si el ma cauta.

Deci e probabil sa`si doreasca si el happy.

Eu ii aminteam de vremurile bune cand eram impreuna...si spuneam ca mai vreau, etc.

Fi si directa, si indirecta. Adica fa mici jocuri de cuvinte care sa-i arate ca inca mai vrei, apoi daca nu intelege, poti sa eu spui direct. happy

| Laimy a răspuns:

Ada-i aminte de trecut, cind erati impreuna si va era bine, momente pe care le tine-ti minte numai voi.
Si dupa ce ii aduci aminte, incearca s-a zici " ar fi bine s-a se mai repete, mar amuza mult " si pune un smail care se ride big grin intr-un sens ca te amuzi, si vezi ce va zice, posibil ca va intelege si veti incepea a glumi pe asta, dupa aia veti trece tot mai serios la tema, totul deja va veni de la sine.