| Diana2400 a întrebat:

Ce as putea sa ii spun un baiat care pare ca vrea de la mine doar sex? Orice face mi se pare ca asta urmăreste, deși neaga atunci când vorbesc cu el. Ar trebui sa fie ceva care sa il faca sa se retraga. Ce as putea sa ii spun sau la ce test sa il supun? Îl plac mult, insa daca el vrea doar sex, nu îl pot ajuta cu asta. Caut mai intai pe cineva cu care sa ma inteleg, sa ma aprecieze, sa pot face lucruri normale, iar mai apoi sa vina si partea cu sexul.

Răspuns Câştigător
| Marius2001Pop a răspuns:

Pai daca tu nu esti de acord cu asta, iar tu simti ca numai asta are in cap chiar daca el neaga acest lucru, mai bine ar fi sa nu mai ai treaba cu el. Cum zici si tu, intai trebuie sa simti o legatura, trebuie sa nu fie doar un iubit ci si un prieten, sa te simti confortabil cu el si sa vezi ca tine la tine si te apreciaza. In primul rand, pentru tine nu conteaza doar sexul, deci el ar trebui sa respecte asta daca ii pasa. Asa ca parerea mea este sa iti cauti un baiat care incearca sa te cucereasca, iti arata ca face eforturi, ca te vrea pe tine si apoi vor veni si restul daca exista o legatura.
Eu baiat fiind, intai as arata ca tin la fata respectiva, ca o vreau si ca o iubesc, iar mai tarziu daca vrem amandoi lucrul asta vine si sexul.
Mai gasesti baieti care te vor vrea pentru cine esti si ce le oferi pe langa sex.

| RAY a răspuns (pentru Marius2001Pop):

Vrajeala,ai face sex cu toate

| Marius2001Pop a răspuns (pentru RAY):

Ia vezi, ma cunoaste un pusti mai bine decat ma cunosc eu. Pofta buna, la papat laptic.

| RAY a răspuns (pentru Marius2001Pop):

Aceasta jignire nu este un argument

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai ce sa vrea fata, nunta, copii, ăștia care îl jignesc fac si ei la fel, e decizia ta ce vrei tu sa faci, dar nu trebuie jignit

| RAY a răspuns:

Cat de zdrențe au devenit si băieți, cu toți vrem sa va doar, cei care spun ca nu mint, sunt vipere, iubirea apare când întâlnești iubirea, accea persoana care te face sa o iubești e doar ea in mintea ta, noi va vrem la început ca avem dorința sexuala si ajungem sa va iubim, daca e chimia aia, daca e atras doar sexual de tine cum e normal, trebuie si sa dezvolte iubirea daca tu ești aleasa lui, cuplurile care fac sex mai târziu țin multi ani, înțelegi, dar pentru asta trebuie sa petreceți multe momente împreuna sa fii scânteia aia, si tu îl placi doar, nu va iubiți nici unul, sa știi ca noua ne place tarfele pentru o noapte dar iubim fata aia care ne ofere încredere, asta cautam încredere, nu fa sex cu el repede ca te vedea ca pe un obiect sexual, dar nu te folosi, când simți ca te iubește atunci, atunci când ai încredere, uni joaca teatru bine, sunt papagali, vb cu fostele lui, sora lui, mama lui, testează cu profile false

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca este un prost și un fraier în căutare numai de fuste și plăceri ocazionale. Apoi blochează-l peste tot ( social media, telefon, etc). Când îl vezi pe stradă, ingoră-l. Dacă te place cu adevărat și nu vrea numai sex de la tine, atunci va încerca să demonstreze contrariul. Va încerca să te convingă ca este băiat bun și drăguț. De asemena ca și asta poate fi un teatru, asa ca ai grija și nu te lăsa dusa de val de toate textele unui posibil loverboy.

Dacă alegi sa ii spui cele de mai sus apoi îl ignori, iar el nu te mai caută și nu insistă, atunci tot ce ai zis aici este adevărat și probabil și-a găsit alta pe care să o seducă. Dacă nu cumva vă seduce pe amândouă. Poate și acum are pe alta și tu nu știi... Băieții de gen sunt unși cu toate alifiile. Sfatul meu este că mai bine ii dai direct "ușcheala". Atâta timp cât nu ai încredere în intențiile lui, este de înțeles ca nu va exista nimic între voi indiferent cât va încerca el sa dovedească.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce un prost ma ca cauta doar sex, tu esti sfant

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da, sunt sfânt. Îmi vor face statuie sau dacă nu cumva moaște, iar peste vreo 100 ani ma vor plimba prin lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Îl plac mult"
Dacă chiar îl plăceai mult, acum nu mai aveai astfel de probleme.În momentul în care placi mult pe cineva şi ai ajuns deja la o anumită maturitate şi nu mai eşti o virginică speriată de bombe, sexul ar trebui să vină repede şi natural, fără să mai stai să te întrebi dacă ar trebui sau nu s-o faci cu el şi să-l supui la cine ştie ce teste ca să vezi dacă vrea ceva serios cu tine sau.Probabil te atrage doar fizic foarte mult şi ți se pare interesant pe alocuri, dar nu te face să te simți în siguranță, ai dubii în ceea ce-l priveşte, ai sentimentul că ceva nu e în regulă şi asta ar cam trebui să te pună pe gânduri.Şi eu când aud că un tip îi bate apropuri de genul în mod repetat unei tipe în loc să plece de lângă ea atunci când vede clar că nu vrea, mă ia cu grețuri.Insistă şi tot insistă până când respectiva cedează şi o face în silă. Scârbos.