| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea sa vorbesc cu un baiat pe mess? Mentionez ca el ma place. Nu suntem impreuna si nici nu vom fi, sunt doar prieteni buni. In ultimul timp vorbim doar " Buna, ce faci? " " Bine, tu? " " Bine. " si nu mai stim ce sa discutam. Nu vreau raspunsuri gen " Cuvintele ar trebui sa vina de la sine. ", de obicei vorbeam foarte mult, dar in ultima perioada nu mai stim ce sa vorbim. El este putin mai ciudat ( nu prea se uita la filme, nu ii place muzica moderna si nu ii plac fetele deoarece considera ca trebuie sa se tina de scoala ). As dori sa imi propuneti cateva subiecte de discutie. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! daca el e interesat de scoala, atunci incerca sa il intrebi despre scoala, profesori, ce materii ii plac, la ce liceu sau facultate a decis sa mearga(depinde acum de etapa de viata in care este), povesteste-i si tu niste intamplari amuzante petrecute la tine la scoala, eventual va povesti si el niste intamplari amuzante de la el de la scoala si tu razi de acestea si glumesste cu el pe seama lor. Daca nu ii place muzica moderna, sa deduc ca ii place muzica mai veche. Ok, spune-i ca ai vrea sa stii mai multe despre muzica veche, intreaba-l ce artisti ii plac, care sunt trupele lui preferate etc si arata-te interesata de ce iti spune el. Eventual, poti sa-i trimiti pe yputibe linkurile unor melodii ale truelor lui preferate, ca un fel de dedicatie de la tine pentru el, sa zic asa. Daca ii pasionat de lectura, intreaba-l ce carti a mai citit si roaga-l sa -tti recomande si tie nioste romane atractive si interesante sau recomanda-i tu lui ceva din cartile citite de tine care crezi ca l-ar interesa. Intreaba-l ce autori ii plac, care este genul lui preferat de acrte, si apoi exprima-ti propriile preferinte in materie de lectura. Mai discuta cu el despre ce a-ti mai facut in acea zi, intreaba-l pe unde a mai fost, ce planuri are pentru ultimele doua saptamani de vacanta si spune-i-le si tu pe ale4 tale. Invita-l intr-o zi la un suc, la o plimbare in parc sau la o iesire in Mall si incet-incet o sa reusiti sa va cunoasteti mai bine si s a va apropiatai si, cine stie, poate chiar sa fiti impreuna.

1 răspuns:
| anss23 a răspuns:

Încearcă să afli ce lucruri îl interesează şi vorbeşte despre acelea.Ai spus că nu îi place muzica modernă, atunci ce gen de muzică îi place? Mai spune-i şi tu câte ceva despre tine şi vorbiţi despre pasiunile comune.