| ralucaralu a întrebat:

Ce ati alege intre drept, psihologie si pediatrie? Care este meseria de viitor?

7 răspunsuri:
| DmnProfesoara a răspuns:

Psihologie! Mi se pare slujba perfecta, adica a fi psiholog inseamna a intelege oamenii, sa faci partea din suferinta lor si intr-un final sa-i ajuti sa devina din nou pe drumul cel bun.

Cea mai platita dintre meseriile de mai sus? Mmm, nu stiu am auzit ca daca dai psihologia in politie, ai un salariu fff bun.Insa daca ai esti avocat, esti si mai bine platit banuiesc.Nu sunt sigura, dar oricum psihologia ramane un idealism pentru minehappy

| Anelisse a răspuns:

Dreptul.de fapt eu chiar dreptul o sa fac.despre meserii insa, nu stiu care este cea mai bine platita, dar cand alegi ceva nu alegi neaparat pentru bani, ci ca sa-ti faca placere si sa nu inebuneti nici fiyic nici phisic la locul de munca... daca intelegi ce vreau sa spun

| elena5stefania a răspuns:

Pai imi pare rau sa te anunut este plina lumea de avocatii, pentru psihologie trebuie sa fie un om plin de rabdare si intelegare, iar pediatru este o meserie frumoasa curat lucrezi cu copii. iar cea mai bine platita ESTE DRETUL PENAL cred. ca pa

| oareux a răspuns:

Psihologie
nu stiutongue

| vasiledumitru a răspuns:

Nu alege meseria dupa bani ci alege meseria care iti place.

Abh
| Abh a răspuns:

Meseriile amintite de tine necesita daruire si talent, dupa asta ar trebui sa te orientezi, nu dupa cat sunt de bine platite.

Răspuns utilizator avertizat